Skocz do zawartości

Lambda i przepustnica


Gość kaczus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy posiada ktoś schemat elektryki do astry I 92 rok benzyna? silnik to C14NZ

 

Chodzi dokładnie o to, że zmieniałem instalacje gazową i elektronik jak podłączał przekaźnik to odciął całkowicie sonde lambde.

 

A druga sprawa to taka:

Po pierwsze przepraszam, że tutaj, ale nie będe już podpinał się pod czyjść temat :roll:

 

W przepustnicy Miałem uźne sruby i zdejmowałem ją, uszczelniłem kolektor pod Nim i skręciłęm wszystko i teraz gdy odpalam auto na benzynie, odrazu po odpaleniu auto pierdzi, zachowuje się jakby ciągnęło lewe powietrze, skaczą obroty, a po minucie moze dwóch jest wszystko ok. Odkręciłem świece i są okopcone

Jeśli odpalam na lpg to jest wszystko wporządku.

Sprawdze jutro jeszcze czy nie popsułem czujnika od przepustnicy, ale jeśli to nie on to co moze jeszcze byc nie tak?

 

 

własnie odczytałem błedy i wykazało Mi takie: 13, 22, 33, 35

 

13 Sonda lambda lub jej obwód, brak zmian napięcia/rozwarty obwód

 

22 Czujnik położenia przepustnicy (potencjometr) lub jego obwód, wysokie napięcie

 

33 Czujnik bezwzględnego ciśnienia w kolektorze wlotowym lub jego obwód, za wysokie napięcie (GM Multec, Bosch Motronic)

 

35 Zawór regulacji prędkości obrotowej biegu jałowego lub jego obwód; brak (lub zła) regulacji biegu jałowego (GM Multec, Bosch Motronic)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Czy posiada ktoś schemat elektryki

Szukaj w google bo tu ci nikt nie da "prawa autorskie"

A co do kolektora to uszczelki założyłeś ??

Wężyki podciśnieniowe dobrze założone??czy są całe??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kolektor dałem tylko silikon wysokotemperaturowy, ale zaraz rozbiore i dotne bo pytałem w sklepach i nikt takiej uszczelki nie ma.

 

Rzeczywiście nie podłaczylem wężyka od Map-sensor.

Ale mam takie pytanie, gdzie podlączyć wężyk od czujnika ciśnienia bezwzględnego ?

Pod przepustnicą na koloktorze dolotowym jest miejsce i na kolektorze ssącym.

 

Pytam bo podłaczyłem wyżej pod kolektor dolotowy i jest w miare dobrze, a w innym poscie przeczytalem ze powinno byc odwrotnie i teraz sam niewiem.

 

a schemat ok, bede szukal w googlach :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to dzięki za odzew :roll:

 

[email protected] jeśli ktoś byłby uprzejmy, z góry bardzo dziękuje.

 

A Ja to mam gruche i jednopunkt: u Mnie to wygląda tak

 

Dołączona grafika

 

w górne czerwone kółko podlaczyłem wężyk od czujnika ciśnienia, a w dolnym kółku wężyk który idzie od pokrywy. No i własnie nigdzie nie Mogę znaleść jak jest prawidłowo

 

http://img98.imageshack.us/img98/8528/przepustnica.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim zdjęciu jest tak samo jak na Moim wyżej. Problemy znikły całkowicie :lol:

 

Teraz za kilka dni wymienie uszczelkę pod głowicą i rozrząd to wrzuce zdjęcia do innego działu :beer:

 

Temat do zamknięcia :roll: Dzięki za pomoc :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :D W międzyczasie znalazłem książki serwisowe to prawie wszystkich aut, dużo schematów elektrycznych i mnóstwo ciekawych porad i wszystko na jednej stronie.

Jak ktoś chce to maila i wyśle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności