Skocz do zawartości

Problem z pompą paliwa


Gość frees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj rano normalnie odpaliłem samochód, dojechałem do pracy. Po pracy auta już nie udało się uruchomić. Kreci rozrusznikiem, ale "nie łapie". Nie było słychać pompy paliwa. Po wykręceniu okazało się, iż pompa jest sprawna. Czy poza przekaźnikiem może jeszcze gdzieś leżeć przyczyna tego, iż pompa nie dostaje napięcia? Sam przewód jest dobry.

 

Samochód to Opel Omega B 2.0 8V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ma bezpiecznik i przekaznik

jedno z nich zawiodlo jesli napiecia nie podaje

gorszy scenariusz to padniety komputer silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ma bezpiecznik i przekaznik

jedno z nich zawiodlo jesli napiecia nie podaje

gorszy scenariusz to padniety komputer silnika

Bezpiecznik sprawdzony, przekaźnik dostarczą do sklepu na 15 wtedy sprawdzę co i jak. Co do komputera to można go jakoś sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputera nie sprawdzisz

moze wyskoczy na komputerze diagnostycznym

ale nie jest to pewnik

sa ogloszenia na allegro ''naprawiam ECU''

ale nie kazdy da sie rozebrac (sa zalane silikonem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jednak przekaźnik był do wymiany.

 

Zastanawia mnie jednak stwierdzenie: "gorszy scenariusz to padniety komputer silnika". Patrze tak na allegro i ceny używek nie powalają. To nie działa na zasadzie plug&play, czyli wyjmujemy stary komputer i wkładamy nowy? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to możliwy problem z immobilizerem, jednak akurat u mnie można go odłączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie działa na zasadzie plug&play, czyli wyjmujemy stary komputer i wkładamy nowy?

nie

trzeba to sparowac komputerem z reszta auta

bez kodow security z carpass jestes uziemiony

sam carpass to 150 zeta dostepne tylko w ASO

do tego podlaczenie do kompa przez kogos kumatego

nastepne 100-150 zeta (moze znajdziesz taniej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

nie chciałem zakładać następnego tematu wiec piszę w tym . Posiadam omege 2.0 w kombi i gazie samochód ok roku stał nie używany przed tym czasem palił normalnie teraz odpala na gazie i jeździ natomiast na benzynie nie chce palić. Zatem poczyniłem następujące kroki :

1.sprawdziłem pompę działa

2. sprawdziłem bezpieczniki są ok

3.wymieniłem przekaźnik (ten z lewej strony pod maską obok ABS)

4.zrobiliśmy obejście pociągnęliśmy kabel od przekaznika do pompy bezpośrednio (przewód plusowy masa została) wtedy po włączeniu zapłonu pompa chodziła ale non stop pompując paliwo a tak nie może być prawda??

I dalej nie dochodzi prąd czym może być to spowodowane ??

co mogliśmy przeoczyć

co jeszcze można zrobić

Z góry dziękuje za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie :drunk:

 

Pompa zaczęła mi się wieszać, więc wymieniłem ją na nową (zamiennik niby niemiecki). No i ogólnie teraz ciężej auto odpala, tzn. muszę kręcić jakieś 2-3 sekundy dłużej niż wcześniej, jak postoi kilkanaście godzin, to za pierwszym razem autko od razu gaśnie, dopiero odpala za drugim przekręceniem kluczyka. Dodam, że zawsze czekam, aż zgaśnie kontrolka z ABSu, aby pompka dopompowała paliwa. Jak już autko odpali, to nie ma najmniejszych problemów. Czy wskazuje to na wadliwą pompę, czy raczej zamienniki tak mają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej tak nie było to masz winowajcę

Niektóre zamienniki czasami w trakcie pakowania nie nadają się już do niczego

Filtra paliwa przy okazji wymieniłeś chociaż

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności