Skocz do zawartości

Zmiana opon


Gość bolo1234

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz, każdy ma inne podejście do tematu, ja np co kilka tankowań sprawdzam ciśnienie powietrza we wszystkich kołach. Też kiedyś miałem gulę na oponie której nie zauważyłem. dobrze że się dobrze skończyło w Twoim i moim przypadku :wesoly: bezpieczeństwo najważniejsze :beer:

Pozdrawiam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko że jak Ci koleś wyważy koło, zdejmie z wyważarki i za chwilę znów nałoży to się okazuje że znów jest do poprawki.

tak,jeśli załozy koło na wyważarkę i w otwór stożek

nie,jeśli przykręci na stożek

dobry gumiarz ustawia tolerancję błędu mniej niż 5 gram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej corsie zmieniałem sam koła zima/lato przez trzy lata bez wyważania. Przed przełożeniem dokładnie sprawdzałem ciężarki (czy nie brakuje lub czy nie odpadają) i czyściłem felgi, zakładam koła i zero bicia (nic nie czuć podczas jazdy). Jeśli opona czy felga nie była uszkodzona i ciężarki są w porządku to powinno być OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opona czy felga nie była uszkodzona i ciężarki są w porządku to powinno być OK.

wątpię,jakbyś wywazył ,to pewnie masz róznice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś by tam wyszło podczas wyważania, ale tak jak pisałem wcześniej żadnego bicia na kołach nie zauważyłem nawet przy większych prędkościach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak z letnimi kapciami że mimo wywazania powyzej 140 km/h czuje jak kierownica zaczyna drgać. Poniżej tej predkosci wszystko jest OK. Troche irytujące bo na stalówkach zimowych ( wywazane u tego samego majstra ) nie ma tego zjawiska. Czy wina moze byc to że na letnich oponach polecilem wkleic mu ciezarki od wewnatrz alusów bo wg mnie zewnetrzne szpeca felge?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mimo wywazania powyzej 140 km/h czuje jak kierownica zaczyna drgać.

żadne wyważenie koła nie daje 100% pewności, że będzie ono idealnie wyważone i nie będzie żadnych drgań przy różnych prędkościach. Jest coś takiego jak doważanie koła - na samochodzie. Do poczytania: w google wpisać "doważanie kół na samochodzie" - i wystarczą dwa pierwsze odnośniki.

W moim samochodzie jeszcze nie miałem kół dobrze wyważonych. Zawsze przy jakichś prędkościach występowały drgania kierownicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wina moze byc to że na letnich oponach polecilem wkleic mu ciezarki od wewnatrz alusów bo wg mnie zewnetrzne szpeca felge?

wywazenie na klejone cieżarki jest o conajmniej 5-10 gr dokładniejsze od nabijanych,ale po jakimś czasie trzeba ponownie wywazać koła czy to klejone czy nabijane bo i tak coś się zmieni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyważenie koła wpływ mają opony, felgi, ciężarki ale i różne zanieczyszczenia, które osiadają na felgach. Trzy pierwsze rzeczy można kontrolować, ale co z czwartą? Jak ściągamy koła po sezonie to od wewnątrz zawsze jest jakiś syf, którego nie można było usunąć podczas mycia bez odkręcenia kół. Moim zdaniem nie ma co się doktoryzować nad wyważaniem bo idealnie i tak nigdy nie będzie. Jeśli dobrze się jeździ i nie czuć jakiegoś wyraźnego bicia to jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności