Skocz do zawartości

dziwna rzecz spalanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

otóż posiadam opla astra F 98r 1.4 + LPG

 

z pierwszych tyg jego posiadania wziolem sie za sprawdzanie ile mi pali

wyniki były kosmiczne LPG brało ok 18L/100 a benzyny 15-16 :mrgreen: ale jeździłem na gazie niestety a benzyny miałem w baku zawsze gdzies 10 L ( w mieście , na trasie troszkę mniej)

 

po miesiącu zaczał sie jakiś dziwny problem mam go do teraz!

otoz zalalem benzyny 5 L + 10 L gazu

 

przejechałem 20 KM :beer: i samochód padł i to mialem tak 2 razy

rozwiązanie to musiałem leciec z zbiornikiem na stacje i dolać benzyny 3 L i wtedy pojedzie z 5-10 KM i to samo !

 

a za pierwszym razem to tak samo było jak za drugim tylko dolałem 3 L benzyny odpalił i dalej jechałem na gazie ! ale ! na benzynie jak i na gazie samochód nie chciał odpalić ! (gaz mam zwykły bez komputera odrazu mowie) auto przebieg ok 220 tys km. Proszę o porady.

 

Regulamin: 3.1. Nie krzyczymy (nie piszemy dużymi literami). Poprawiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluskwa, masz dwie możliwości:

pierwsza to kup większy kanister do paliwa,

a druga to poczytać troszkę na Forum gdyż jest wiele podobnych tematów jak Twój.

To jeden z nich http://forum.opel24.com/podwyzszone-spalanie-spalanie-i-dzwonienie-z-silnika-vt3194.htm resztę znajdziesz korzystając z opcji SZUKAJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr.suchy

pluskwa, zapoznaj się z regulaminem :beer: pkt. 3.1.

 

Nie jestem ekspertem samochodowym ale po przeczytaniu Twojego problemu wnioskuje ze musisz odczytać błędy z kompa, pozytywnym efektem powinno być zmniejszenie spalania. Skoro Pali Ci 18 litrów LPG to nic dziwnego że po przejechaniu 20 km padł - dla niego to była rezerwa. Pewnie na 99% to nie jest źródło problemu ale myśląc logicznie, auto pali jak smok a Ty tankujesz tylko żeby zmoczyć bak :beer:

 

Niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny :mrgreen:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

gazu wiem dlaczego mi tyle pali ! bo musze wymienić membrany :mrgreen:

 

ale dlaczego tyle paliwa ok 16-18 L na 100 i dodam że nie kiedy zapali sie kontrolka pomarańczowa to chyba jest check engine (z piorunem czy coś takiego)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dobra dzieki wysztko jasne tylko mozecie mi powiedziec na jakie koszty moge sie nastawiać i co moze byc w najgorszym i najlepszym wypadku do wymiany :mrgreen: i to wszystko bedzie dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dzięki, wszystko jasne(prawie), ale nic dalej nie wiemy ;)

Szykuj jakieś 4000 na silnik używany :|

 

Wiec najwyższa pora sczytać błędy. http://www.opel24.com/por...-bdlw-rev2.html

Co odczytałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuj jakieś 4000 na silnik używany

za taką kasę to jeszcze jakąś całkiem całkiem astre do tego silnika w gratisie dostanie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności