Skocz do zawartości

Sztywny hol?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Właśnie zakładając ten temat,chciałem się dowiedzieć czy ktoś W PRAKTYCE sprawdził holowanie sztywnym holem :lol: Czy auto bez ramy ,nie dozna uszkodzeń podczas hamowania?Inny rozkład sił działający na karoserie niż w przypadku linki holowniczej?Bo dywagacje teoretyczne juz przerabailem z kumplami :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przepisow to dokladnie sprawa faktycznie nie jest wyjasniona ale mysle ze mozna sie powolac ewentualnie na fakt taki ze niektorw pojazdy nie maja wspomy kierowania seryjnie ( np astra F). Zapewne chodzi tu nie tyle ze o system wspomagania kierowaniem jakie maja auta osobowe ale np system kierowania hydrauliczny np jak maja sztaplarki. Mam dwie sztaplarki i powiem wam ze ta wieksza przy odpalonym silniku skreca praktycznie jednym palcem ale nie oto sie rozchodzi. Rzecz polega na tym, że przy pracujacym silniku wystarcza 3 obroty kolem kierowniczym i mamy kola skrecone na maxa. Przy zgaszonym silniku nie pracuje pompa hydrauliczna wiec skrecanie odbywa sie poprzez pompe reczna ktora jest zamontowana na kolumnie kierowniczej. W tym przypadku ni etyle ze strasznie ciezko idzie skrecenie kół ale sam fakt ze trzeba sie duzo nakrecic kolem. Skrecenie kół np z lewa na prawa to 16 obrotow kola kierowniczego. Czujecie roznice. Podobnie sprawa sie ma z hamulcami np w pojadach ciezarowych gdzie mamy hamulce pneumatyczne czy tez elektryczne ktore to niestety nie beda dzialac bez odpalenia auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bajan733

Wile razy holowałem auta na sztywnym i zdecydowanie lepiej się holuje.Jeśli mają mocowanie po przeciwnych stronach to jedziesz tak żeby hol był prosto.Prędkość z jaką jedziesz nie spowoduje żadnego ,,łamania składu,, nawet jeśli pojazd holowany nie będzie hamował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Prędkość z jaką jedziesz nie spowoduje żadnego ,,łamania składu,, nawet jeśli pojazd holowany nie będzie hamował.

... tez tak myślę, ale nie chciałem się wymądrzać ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają mocowanie po przeciwnych stronach to jedziesz tak żeby hol był prosto.

A jak jest wtedy z osią jezdni, czy auto holowane nie jest poza nią :)

.Prędkość

z jaką jedziesz nie spowoduje żadnego ,,łamania składu,, nawet jeśli pojazd holowany nie będzie hamował.

 

... tez tak myślę, ale nie chciałem się wymądrzać ...

A może by było warto ;) łamanie składu możne mieć miejsce w przypadku kiedy nie będzie zachowana osiowość zestawu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest wtedy z osią jezdni, czy auto holowane nie jest poza nią ;)

... jeśli ucho holowanego jest po lewej stronie, a holujacego z prawej :drunk::drunk: to holowane auto jedzie raczej poboczem .... czy nie tak jest w astrach :):);)

A może by było warto

... i dostanę warna - wolę poczekać na opinie innych :drunk::drunk::)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

łamanie składu możne mieć miejsce w przypadku kiedy nie będzie zachowana osiowość zestawu

I to jest prawda

Jak pojeździ na holu to się przekona

Z doświadczenia z nieco większych aut wiem jak szybko można stanąć bokiem

Jeśli się nie umie na holu jeździć to lepiej nie pozwolić na szybką jazdę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ucho holowanego jest po lewej stronie, a holujacego z prawej :);) to holowane auto jedzie raczej poboczem .... czy nie tak jest w astrach

W Astrze G ucho holowanego jest po prawej stronie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Ja tam sztywnego holu nie uzywalem wiec nie mam porownania ale stosowalem na lince kilka juz holów miedzy innymi golfem ciagnalem transportera T4. Wiem ze auto powinno byc podobnej masy ale sytuacja zmusila ze sie dokulamy te pare km. Pare razy tez ciagnalem T4 zeby odpalic silnik bo rozrusznik zdechł. Dostalem od znajomego spadochron i tam sa takie linki ze chyba zadna firma nie zrobi takiej liny holowniczej. Mam chyba zrobione ze 4 liny o roznych dlugosciach. Nie ma silnych na nia. Goraco polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności