Skocz do zawartości

geometria czy ustawienie zbieżności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeżdze astrą II 1.8 byłem w dwóch różnych stacja diagnostycznych i oczywiście usłyszałem 2 różne wersje:

1. należy zrobic całą geometrię kół przednich

2. trzeba ustawic zbieżnośc (kół przednich) gdyż w astrach II nie ustawia sie geometrii

 

no i generalnie jestem zielony w tym temacie i nie mam pojęcia co robic doradzcie cus no i moze jakąs dobrą stację na terenie Warszawy, zgóry dzieki pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

no i moze jakąs dobrą stację na terenie Warszawy,

Do tego jest dział "Warsztaty"

Pytanie czemu chcesz to robić??

Jeśli zdziera opony to zbieżność

Jak byś uzupełnił profil to by grało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybko odp. no ogolnie wlasnie opony mi zdziera a prawe przednie kolo jest delikatnie przechylone tak jak by sie opieralo na samochodzie ( góra kola delikatnie do wewnątrz wpada a dół na zewnątrz) i wlasnie gosc na stacji który zajmuje sie ustawianiem zbiezności powiedzial mi ze tego nie zrobi ze trzeba cala geometrie zrobic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AG zbieżność a i kąt pochylenia też jest chyba do regulacji - fotkę chyba i na forum wklejałem na których śrubach

Jedź do kogoś kto zajmie się całością

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość NieMechanik

Mam identyczny problem z Astrą F. Jakiś miesiąc temu wymieniłem komplet opon (na nówki), końcówki drążków (tych na których były luzy), klocki hamulcowe i zrobiono geometrię – tak przynajmniej było ma świstku, który dostałem po tym wszystkim. Po miesiącu niespodzianka: brak bieżnika po wewnętrznej stronie opon przednich (po przejechanych 3 tys. km.!). Pojechałem więc z reklamacją a mechanik mi mówi że oni wcześniej zrobili zbieżność a geometrii się nie da zrobić i nie wiedzą jak to naprawić. Opony do wyrzucenia i kasa wyrzucona w błoto. Czy coś się da jednak zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma sladow ze w cos przywaliles to mechanik powinien Ci zrobi geometrie oraz nowe opony sprawic. Najpierw podjedz na inny warsztat i sprawdz cala geometrie.

Tak nawiasem mowiac to unas w aso jak robimy wydruk geometri to tez jest robiona kopia( papier w drukarce jest podwójny) wiec jakby co to jest kopia i unas. Moze robiles u jakiegos kowala i dlatego spapral robote. P.S. parametry geo. do swojego auta znajdziesz w autodacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NieMechanik, w Astrze Fy kątów się nie ustawia, jedynie zbieżność

Jeśli skopane są kąty to do przeglądu elementy zawieszenia

czyli sworznie, tuleje, nawet zwrotnica czy w całości kolumna McP

Możliwe że któryś z powyższych elementów wysiadł,

a zbieżność zrobiona była "po łepkach" mimo widocznych nieprawidłowości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NieMechanik

Dzięki za wyjaśnienie. Trochę mi się rozjaśniło, ale niestety zostałem niepocieszony – trzeba będzie i tak zrobić wszystko od nowa, plus opony :wink: a za tym niestety idą koszty...

 

Świetne forum, żałuję że wcześniej tu nie trafiłem a było trochę innych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności