Skocz do zawartości

szarpanie i kod 44


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam astre z 93r. 1.4 z gazem i mój problem polega na tym ze gdy na wyzszych biegach dam gaz do dechy to mi szarpie samochód i niestety musze powoli dawac gazu stopniowo coraz wiecej a najgorsze jest jak mam pod górke podjechac on mi zamula i zrzucam na coraz to nizsze biegi. jak rano odpale i jade to dopuki nie rozgrzeje sie silnik to nie ma takich problemów. a gdy odczytywałem kody ze złącza diagnostycznego to pokazuje mi kod 44 - sonda lambda-uboga mieszanka. prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do gazu, to proponuję rgulację, co do benzyny, to możliwe, że wtrysk zasyfiony (ja tak miałam, pomogło czarne stp). Nie jestem pewny czy w tym siniku jest EGR, ale jeśli jest to proponuję zaślepić.

 

Możesz jeszcze sprawdzić jakie napięcia daje sonda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ale wyglada na zbyt małą ilość paliwa - i tak to komputer i lambda odbiera.

 

EGR to tam chyba nie ma, wiec i zaslepiac nie ma czego.

jesli to i na gazie i na paliwie to wykluczam zapchanie filtrow paliwa lub scisniety przewod paliwowy lub niedomagajaca pompe.

 

Sprawdzales zaplon na lampie?

Jesli bedzie zbyt przyspieszony to bedzie szarpal przy gwaltownym przyspieszaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób mam sprawdzic zaplon na lampie i gdzie jest ta lampa?dodam jeszcze ,ze mi chyba za duzo pali ok 12 litrów gazu.

 

poprawiłem orty/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdzil napiecie na sondzie lamba.... tu masz adresik z tematem takim jak twoj i czytaj ja tam sparwdzalme dokladnie sonde i jak to wszystko przeczytasz bedziesz wiedzila czy snoda jest oki... jelsi nie to napisz nam co ci wyszlo

 

http://forum.opel24.com/kod-44-vt5398,20.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAMPE STROBOSKOPOWĄ POWINIEN MIEĆ KAŻDY WARSZTAT. u mnie jest coś podobnego tyle, że w 1.6. nie trzeba sprawdzać napięcia sondy. wystarczy podjechać do stacji kontroli pojazdów i podłączyć analizator spalin. u mnie lambda wynosiło 1.6 a powinno w okolicach 0.97-1.05

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie jazdy czasem zapala mi sie lampka silniczka na ok minuty i gasnie ale rzadko to sie dzieje. jak jest z temperatura silnika ,bo u mnie jak sie nagrzeje to przekracza 80 stopni ale nie duzo. gdy stoje w korku to podnosi sie do ok 90 i wtedy dopiero włacza sie wentylator ,a gdy znowu jade to spada do ok 82. czy to dobra temperatura??

tam ktos napisal ze jak odlaczysz sonde to bedzie mial lepsze osiagi to po co jest ta sonda?

 

poprawiłem orty/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zczytaj bledy z komputera wies jak bo zczytywales ,moze tez masz inne bledy jeszcze....ale sonde mozesz zmierzyc nic nie zaszkodzi....co do temperatury to ja nie pamietam:) u siebie musze sprawdzic oki ....nie zwracam uwagi na to hehehe jutro ci powiem albo ktos inny ci odpisze na ten temat

 

uduszę cię na najbliższym spotkaniu,a to już za 2 dni ,jak nie poprawisz się z ortografii :] /zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności