Skocz do zawartości

VIVARO Swieci kontrolka swiec zarowych


Gość Sasha

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Jestem posiadaczem opla vivaro z 2001r. z silnikiem 1,9 , 74KW problem pojawil sie ze samochod nie ma mocy i nie chce wkrecac sie na obroty, jest poptostu mul...i po dodaniu gazu pod gorke zaczyna swiecic kontrolka swiecr zarowych i wtedu autko juz wcale nie chce jechac, musze wylaczyc silnik , odpalic , kontorlki gasna i jedzie dalej ale mul..ktos moze mial taki problem?? aa oi do tego jak zasiwci sie kontrolka to strasznie kopci z tlumika..

Prosze o jakas wskazkowke

 

 

Kiedys mialem pogobny przypadek w lagunie 2 co sie okazalo intercooler rozradlo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablokielce

Witam,proponuje sprawdzic przepływowierz,zawór egr,turbine.przyczyc może być kilka.Napisz jeszcze jakiego koloru jest dym z tłumika i czy przypadkiem nie ubywa szybko oleju silnikowego.pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plastik78

przeczytaj instrukcję obsługi na temat kontrolki świec żarowych najprawdopodobniej masz problem z filtrem dpf jeżeli taki posiadasz brak możliwości wypalenia nie spełnione warunki jak rozgrzejesz odpowiednio silnik i układ wydechowy powinien się wypalić dpf i po kłopocie

 

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 23:18 ]

z dpf chyba sie rozpędziłem sprawdż instrukcję obsługi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany! spadl jakis wezyk i kopcil na niebiesko, czuc bylo olej.

 

[ Dodano: Czw Kwi 15, 2010 21:47 ]

Problem znow powrocil tylko nie wiem dlaczego, wszystkie weze sa na swoim miejscu a samochod dalej nie chce jechac:( pomocy!:lol:!:lol:!:)!!

 

[ Dodano: Sob Kwi 17, 2010 19:58 ]

problem ponownie sie pojawil. bylem na kompie i wykazalo zawor EGR! to z tym zrobic? kazano mi go zaslepic ale nie wiem jak sie zabrac do tego i gdzie on sie wogule znajduje

Pomocy!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość SpokoLoko

mam ten sam problem... blokuje sie zawor egr. wiec nie chce jechac. ja sie nie bawie w pierdoly. wymieniam go i tyle. raz nie jedzie za chwile normalka turbo i te sprawy dzialają ... zgasze zapale i znowu nie jedzie po chwili jedzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plastik78

kolego zawór egr znajduje się na kolektorze dolotowym powinna do niego dochodzić rurka powrotu spalin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 9 lat później...

Witam Panowie mam pytanie, kupiłem Opla vivaro 1.9 cdti 2004r. i świeci się kontrolka świec , auto chodzi normalnie odpala może ktoś powiedzieć jaka może być przyczyna? A drugie pytanie mam czy te śilniki mają pasek czy łańcuch rorządu z góry Dziękuje

 

 

 

Przeniosłem.

Proszę przeczytać regulamin i pisać we właściwych tematach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności