Skocz do zawartości

Montaż elektrycznie sterowanych szyb z tyłu


Gość adam_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam_gdansk

Jak pewnie większość, mam opuszczane elektrycznie szyby tylko z przodu, z tyłu tradycyjna korbka. Uwielbiam grzebać przy samochodzie i pomyślałem, że może bym sobie zamontował elektrykę do szyb również i z tyłu :wesoly: Czy prócz kupna odpowiednich przełączników i podmiany mechanizmów w drzwiach z tyłu coś jeszcze muszę robić? Jakaś aktywacja w ASO? Może kable są inne? Chociaż wydaje mi się, że jak zamontuję nowe przełączniki i mechanizmy to ruszy od razu :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam musisz sprawdzic czy masz gotowa instalacje

ja np mialem pociagnieta do drzwi

ale w drzwiach juz nie

musialem zmieniac wiazki w drzwiach

podlaczylem wszystko i dzialalo odrazu

aktywcja w ASO to raczej nowsza astra od Twojej

vectra C ,zafira B ,insygnia, signum, corsa D itd itp (wszystkie na magistrali CAN)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie tylko ze piszecie o tym w dzaiel agili w silniku benzynowym

a tematy o tymjuz na forum byly

wystarczy uzyc szukajki alboprzejrzec odpowiedni dzial

 

takdlugo juz tu jestescie a taki balagan robicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Też się podłącze. Jak sprawdzić czy jest instalacja podciągnięta do drzwi? Można to jakoś zrobić bez ściągania boczków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej to przy otwartych drzwiach odczepić rurke z kablami pomiędzy drzwiami a autem i policzyć ile ich tam jest. Do siłownika centralnego powinny być 4 lub 5 więc jeśli jest więcej to coś tam powinno być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Jeśli jest więcej to nie koniecznie musi być od szybek. Są jeszcze głośniki - głośnik duży oraz tweeter. Właśnie zastanawiam się nad montażem. Z przodu miałem tylko 2 głośniki, założyłem teraz tweetery i już jest lepiej. Teraz myślę o tyle. Ale jeśli była by wiązka od szybek to czemu nie. Chętnie założę elektryczne. Wieczorkiem sprawdzę co tam mam i dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ajko pierwszy przerabialem elektryfikacje tylnych drzwi ale tak ze wykozystywalem mechanizmy reczne. Opisywalem juz chyba na kilku forach co i jak. Mozna gotowe mechanizmy zakupic ale drogie sa i ciezko dostac. Mnie kosztowalo to okolo 130 zl calośc wiec nie drogi gips. 100 zl silniczki od tigry/viki B itp. oraz wlaczniki od ibizy 1 czy cos takiego za jakies 20 zl oraz wsówki i kabelki w przelotki miedzy drzwiami. Kabloteke w drzwiach mialem a nie bylo tylko w progach i dalej.

 

foto1

foto2

foto3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Panowie, chciałem sprawdzić te szybki u siebie ale nie mogę. Wyciągnąłem jakąś niebieską zaślepkę i dalej jest tak czarny korek w drzwiach a w nim jakas taka szara wtyczka. Próbowałem ją wyciągnąć ale nie mogę. Może to trzeba jakoś siłą? Próbowałem delikatnie żeby niczego nie porwać. A może po wersji ktoś dojdzie czy mogę mieć instalację? Astra G 2006r produkcji, Gliwice, silnik 1.6 Twinport, wersja Enjoy.

 

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 22:37 ]

Ok, wtyczkę wyjąłem, w tej czarnej wtyczce w drzwiach mam tylko 3 bolce. W związku z tym nie posiadam instalacji do szyb, no nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności