Skocz do zawartości

lampy soczewkowe


Gość kaczor-wuwua

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaczor-wuwua

Witam, mam niewielki problem :wesoly:((. Kupilem niedawno Vectre C 2006r przebieg 92 tys km. Mam w nim lampy soczewkowe. Bylem szczesliwym posiadaczem dopoki nie wyjechalem w podroz w nocy. Lampy bardzo slabo mi swiecą. Myslalem ze to przez ustawienie lamp wiec pojechalem do stacji kontroli pojazdow by mi je ustawiono. Pan mnie poinformowal ze lampy sie wypajala i trzeba je zregenerowac... Czy to prawda ze lampy soczewkowe sie wypalaja i trzeba je poddawac regeneracji? Czy moze jest inny powod tego ze slabo swieca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień żarniki na nowe,tanie nie sa ale zywotność mają długa,kup dobrej marki,tutaj nie ma co szukac oszczedności,xenony mają to do siebie że w nocy na mokrej nawierzchni słabo widać droge,reszta ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie co niby sie ma w nich wypalac :D

 

w xenonie masz żarnik w zwykłej soczewce zwykłe zarówki

 

kup jakies ultra jasne i będzie git

 

a tego co ci gadał że sie wypalaja -poradź mu żeby lekarza zmienił....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie co niby sie ma w nich wypalac :D

odbłyśnik

 

kup jakies ultra jasne i będzie git

guzik prawda

 

a tego co ci gadał że sie wypalaja -poradź mu żeby lekarza zmienił....

sam byś zmienił lekarza, bo guzik wiesz o budowie soczewek

 

Czy to prawda ze lampy soczewkowe sie wypalaja i trzeba je poddawac regeneracji? Czy moze jest inny powod tego ze slabo swieca?

niestety to prawda

soczewka jest reflektorem projekcyjnym - ma odbłyśnik jak standardowy reflektor, tyle że znacznie mniejszych rozmiarów i ma soczewkę rozpraszającą światło

jeśli na skutek kiepskiego odbłyśnika masz słaby strumień swiatła, to i ciemno przed autem

 

przyczyną wypalania się odbłyśników jest najczęściej głupota właścicieli

 

wystarczy, że jakiś jełop wsadzi żarówki "sportowe" 100W i odbłyśnik dostaje bo jajach niesamowicie szybko

z racji tego, że jest przewidziany do pracy z żarówką 55W to i jest jakoś obliczony odbłyśnik jeśli chodzi o sprawy termiczne

powszechnie wiadomo, że im mocniejsza żarówka tym więcej ciepła wydziela - tu skutkuje to matowieniem odbłyśnika, popularnie nazywanym wypalaniem się

 

jedynym lekarstwem dla ciebie jest zakup jakichś markowych soczewek, polecam Valeo i Hella - mają bardzo dobrej jakości soczewki

koszty regeneracji według mnie przewyższą koszt soczewek - komplet da sie dostać za 50-60zł, ja kupiłem za 45zł Valeo na H1 i za 50zł Valeo na H9

jedynie sprawdź jaaką średnicę soczewki potrzebujesz

 

rozbierzesz reflektor, wymienisz soczewki i masz lux światła, pod warunkiem stosowania standardowych żarówek - 55W

 

możesz kupić jakieś "plus" czyli dające ileś tam światła więcej

produkuje je Osram i Philips

ale nie wchodź w moce ponad 55W bo zabijesz i te nowe soczewki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w xenonie masz żarnik

panowie ... panowie ... nie osłabiajcie mnie ! xenon nie ma "żarnika" tylko palnik ! W zwykłej żarówce jest żarnik, a xenon to lampa wyładowcza w której świeci gaz wyzwolony łukiem elektrycznym. Żadnego żarnika tam nie ma ! :D

 

Jeśli Cię stać to zamiast żarówek możesz kupić jakiś porządny zestaw HID Xenon. I nie piszcie, że to wieś, że będzie raził po oczach, itd, bo nie będzie. Reflektory soczewkowe mają bardzo dobrą linię światło-cień dlatego nie rażą innych uczestników ruchu, a światło jest o niebo lepsze niż halogeny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię stać to zamiast żarówek możesz kupić jakiś porządny zestaw HID Xenon

jest to nielegalne z punktu widzenia prawa - reflektor nie ma homologacji na ksenon, nie ma samopoziomowania (spryski są wymagane ale to ma większość Vectr C wypuszczanych bez ksenonu)

 

możesz kupić jakiś porządny zestaw HID Xenon. I nie piszcie, że to wieś, że będzie raził po oczach, itd, bo nie będzie.

owszem, BĘDZIE raził i oślepiał

 

granica światłocienia dla soczewek ksenonowych i biksenonowych jest inna niż dla soczewek H1

 

poniżej pokazane jak ma być

 

Dołączona grafika

 

jeśli wsadzisz palniki w standardowe soczewki, to bedziesz robił rentgena z mózgu jadącym z naprzeciwka na KAŻDYM łuku drogi biegnącym w prawo

musisz mieć granicę światłocienia dla ksenonu (H7 ma taką samą) żeby zamontować HIDy i nie oślepiać

przerabiałem w praktyce ten temat - sam wykonałem reflektory biksenonowe do kadetta uzywając soczewek biksenonowych D2S z merca ML

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

p.s.

moje biksenony też nie były do końca zgodne z prawem:

1. brak homologacji reflektora, jedynie spolerowane szkło

2. brak układu samopoziomowania reflektorów

sprawdzałem na stacji diagnostycznej jak świecą - diagnosta nie mial żadnych zastrzeżeń poza kwestiami prawnymi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem szczesliwym posiadaczem dopoki nie wyjechalem w podroz w nocy.

Miałem dokładnie to samo. Wiele osób narzeka na światła VC, oczywiście ci bez ksenonów.

poradzono mi aby wyczyścić soczewki od wewnątrz (nie wyjmując ich) przez otwór, wizualnie jak by lepiej ale czy efekt jest widoczny na drodze? - ja nie widzę.

 

To co pisze ArKos o wymianie samej soczewki, trzyma się kupy, chodź przyznaje że pierwszy raz o tym słyszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności