Skocz do zawartości

Kostka pod siedzeniem / Sygnał niezapiętych pasów


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś zupełnie przypadkowo natknąłem się pod siedzeniem na jakieś dziwne urządzenie do którego jest poprowadzony kabel. Za nic nie wiem do czego to służy a w internecie nie mogę nic znaleźć. Uprzedzę odrazu że napewno nie od poduszek bo poduszek bocznych nie mam. To urządzenie jest zarówno pod siedzeniem kierowcy jak i pasażera. Zamieszczam poniżej zdjęcia:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ''jakas'' i nie''cos''

tylko instalacja do czegos konkretnego

jak nie masz poduszek w fotelach to moze i nawet poduszki sie uda

ale to dodatkowo nowy sterownik

mozna i grzanie tylka jak go nie masz

ale to wymiana foteli albo rozbieranie tych i mocowanie mat grzewczych

 

nic innego tam raczej nie zamontujesz

a mozesz miec tylko kostke ktora jest standardem

ale kabli mozesz juz nie miec pociagnietych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie odnośnie napinacza pasów. Czy istnieje możliwość zrobienia w astrze czujnika przypominającego o zapięciu pasów? Albo chociaż uruchomienie tej kontrolki. W vectrze np jest sygnał dźwiękowy. Da radę tak samo zrobić w astrze i ewentualnie co należało by przerobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, nie chodzi mi o takie uruchomienie bo w ten sposób to można sobie każdą kontrolkę uruchomić ale co z tego jeśli nie będzie ona spełniała swojej funkcji. Zależy mi na funkcji przypominania o nie zapiętych pasach. Najlepiej w postaci sygnału dźwiękowego. Aż wstyd że opel nie montował tego w standardzie. Przecież to element odpowiadający za bezpieczeństwo. Aż głupio się przyznać ale jechałem kiedyś Tico które nie miało kompletnie nic bo nawet poduszki nie było ale jak nie zapiąłem pasów to piszczało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem CI ze koles ma nowa avensis i jechal wpasnie do serwisu by mu wylaczyli ta kontrolke od pasów. Nie dosc ze swieci to jeszcze piszczy. JEdni montuja a drudzy demontują. Wszystkim nie da sie dogodzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze zależy wszystko od tego czy w kraju w którym wyprodukowano auto jest obowiązek zapinania pasów. Ostatnio jechałem taksówką nie bez powodu wybrałem na postoju AG taka jak moja i gościu miał kontrolkę pasów auto sprowadził z niemiec. Jak będzie ciepło zamierzam się na tym pochylić i jeszcze nie domknięte drzwi bo kontrolka chyba jest na liczniku tutaj będzie trudniej bo nie wiem skąd jest brany sygnał że drzwi są nie domknięte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności