Skocz do zawartości

Zapala się kontrolka check engine przy hamowaniu silnikiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie moja Corsa ma następujące objawy:

-problemy przy rozgrzanym silniku-spadek obrotów zaraz po dodaniu gazu, zamiast ustabilizować się od razu silnik wpada w drgania a po chwili stabilizuje obroty, oraz ciężko odpalić go, jak zimny odpala jakby nie było żadnej awarii

-wydaje się że silnik jest mułowaty i dłużej zbiera się na obrotach

-zapala się kontrolka check engine przy hamowaniu silnikiem(na kompie wykazało błąd 73 za niskie napięcie na przepływomierzu), przepływka była wstawiona nowa i po podłączeniu kompa mechanik stwierdził że to nie to, następnie zdiagnozował błąd zaworu EGR i wyczyścił go.

Po tym zabiegu mechanik powiedział że nie mas już błędu, ja natomiast zaraz po wyjechaniu z warsztatu,że są te same objawy. Teraz umówiłem się z nim na zaślepienie zaworu EGR, czy to może rozwiązać mój problem??? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka była wstawiona nowa

oryginal ,uzywka czy podroba ??

bylo o wkladaniu tanich zamiennikow i czesto one sie nie sprawdzaja

 

cos ten mechanik kombinuje za bardzo

blad EGR by wyskoczyl odrazu a nie po wymianie przeplywki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiliśmy przepływkę Magneti Marelli, podłączył ją na chwilę coś popatrzył w komputerze i stwierdził, że dalej ten sam błąd, czyli numer błędu 73- przepływka, więc z tego co wiem komputer nie wykazywał wadliwego działania EGR, ale jak poczytałem na forach takie objawy które opisałem wyżej może powodować EGR(poprawcie jeśli się mylę). Teraz nasuwa się pytanie czy zaślepienie zaworu EGR zniweluje te usterki i czy nie wiąże się to z jakimiś następstwami?:lol:

Wcześniej ten mechanik który przeczyścił zawór, nie chciał od razu zaślepiać EGR ponieważ bał się że komputer będzie wykazywał jakieś następne błędy.

A dodatkowo zauważyłem,że wskaźnik temperatury podszedł prawie pod 100 stopni brakowało jednej kreski, czy to normalne??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobię, gdzieś miałem artykuł jak wyczyścić,a znalazłem gdzieś opis że pomogła wymiana silnika krokowego, czy od niego mogą być takie objawy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Proszę o radę mam Corsę 97 silnik 1.2 8 zaworowy i mam podobny problem podczas hamowania silnikiem po przejechaniu kilku kilometrów zapala sie check engine. Objawy nasilają się jak jest cieplej, przy bardzo dużych mrozach występują zdecydowanie po dłuższej jeździe. Dzieje mi się tak od dawna, ale wcześniej było to bardzo żadko, a w zimie wogóle. Teraz po przeczyszczeniu zaworu EGR (a był kompletnie zawalony osadami) objawy zdecydowanie nasiliły się. Po zgaszeniu zapłonu gaśnie kontrolka i znów przy ostrym hamowaniu silnikiem zapla się. Co to może być, czy to jednak EGR czy może ktoś miał podobne objawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zgaszeniu zapłonu gaśnie kontrolka i znów przy ostrym hamowaniu silnikiem zapla się.

Tylko przy takim hamowaniu nie wyjmuj kluczyka, bo ci kierownice zablokuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, chyba każdy kto umie jeździć nie wyjmuje kluczyka w czasie jazdy, chyba tutaj piszą poważni ludzie a nie dzieci.

 

Kody były zczytane i wychodzil właśnie EGR, dlatego go czyściłem. ALe nie sprawdzałem go czy działą, tylko wyczyściłem. Tylko z drugiej strony co on ma wspólnego z hamowaniem silnikiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca napisałem wczoraj swoją myśl.

Dziwne, że kontrolka sie zapala bez włączonego zapłonu.

To chciałem dodać.

 

A EGR ma duzo wspólnego z hamowaniem silnikiem, komputer wie, że powietrza przy cut-offie powinno byc tyle, a jest więcej, sprawdza, co jest przyczyna, a tu otwarty EGR jest.

Taki scenariusz jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności