Skocz do zawartości

brak biegów w zafirze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem,podczas ruszania był dźwięk jakgdyby wyskoczył bieg - no i od tego momentu niemam biegów.jak gałka wrzuce na ktorykolwiek bieg to po puszczeniu pedalu sprzegla cos trze jakby po zebach, przy holowaniu na "luzie" tez wystepuje troche inny odglos tarkotu ktory sie wzmaga wraz z prędkościa holowania.

Bardzo proszę o pomoc czy ktos sie z takim przypadkiem spotkal czy to skrzynia, sporzeglo a moze jeszcze co innego

 

PS Opel zafira 2.0 DTI przebieg 179tys

 

 

załamany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wyrzucilo półosi czasem ze skrzyni? moglo tez ukręcić przegub wewn.

gołym okiem może nie być widać

 

czy na biegu na sie pchać samochód?

 

trzeba spróbować wbić półośkę w skrzynie, ale to najlepiej z kanału bądź z podnośnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz to co napisalem wyzej - czyli czy nie wyrzucilo półosi - przeguby w Oplu sa tak zrobione, ze przy jakiejkolwiek dolegliwosci zwiazanej z jakas nieosiowa praca przy duzym szarpnieciu lub wylamaniu z poduszki natychmiast wysunie przegub z polosia na zewnatrz - ale to tak ze golym okiem i to jeszcze z daleka nie widac.

 

Jak mozna wbic?

Najpierw trzeba wlozyc reke i zobaczyc czy czasem przegub sie nie ukrecili nie lata na boki, jesli nie lata a jest tylko wysuniety ze skrzyni to mozna sprobowac go wcisnac reka do oporu, a pozniej mlotkiem przez drewniany kolek wbic do skrzyni - z wyczuciem.

Jesli to to to powinno byc ok.

 

Jesli natomiast posypal sie ktorys z przegubow to trzeba bedzie go wymienic, koszt przegubu nowego od ok. 150zl

 

Gorzej jesli posypal sie mechanizm roznicowy czy pare innych rzeczy w skrzyni, bo wtedy albo sie bawic i skladac z 2 starych skrzyn jedna nowa, albo kupowac uzywke na szrocie lub allegro.

Kilka razy bawlłem się w przekładanie wnętrzności skrzyni i jej naprawe, ale nie jest to najwygodniejsze i dość mocno człowieka irytuje :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem taki sam problem w swoim opelku i to było dokładnie to co opisał Kolega ''Sim" tzn wyskoczyła półośka ze skrzyni.Dzień wcześniej mialem mieniany przegub zewnętrzny i mechanik nie zapiął dobrze półośki i wyskoczyła.Niewiedziałem o co chodzi,a że było ślisko to zacholowaliśmy auto do najbliższego mechanika i za 20 zł wbił półośkę do skrzyni.Oczewiście po tym zabiegu pojechałem odrazu do mechanika który mieniał przegub.Jako zadośćuczynienie wymienił mi za darmo końcówkę drążka kierowniczego :mrgreen:

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Juz opelek wyleczony. Wymieniona półoś oraz oba przeguby, całość 750zl podczas dni wolnych, może nie najmniej ale i tak juz sie przygotowywalem na skrzynie lub conajmniej sprzęgło i na dlugi okres bez samochodu, wyszlo jak wyszlo. Dziekuje wszystkim za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ale to mimo wszystko niezle kuku sie zrobilo - przewaznie tak hurtowo to nie leci - chyba ze wymienili bo juz bylo cienkawe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności