Skocz do zawartości

Kody usterek


Gość Przemo1404

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemo1404

Witam! Właśnie zczytałęm błędy i wykazało:

 

0110 Czujnik temperatury powietrza zasysanego

0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata

0501 Czujnik prędkości własnej pojazdu

1405 Uszkodzenie zaworu EGR

 

Auto lekko faluje, po kilku km jazdy zapala się check, na zimnym silniku przy redukcji biegów gaśnie i trudno je odpalić, a na gorącym silniku obroty na chwilę się zawieszają na 2000 obr/min

 

Co robić? Koledzy pomóżcie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząć od wyczyszczenia i zaślepienia EGR-a (lub wymiany na nowy jeśli masz kasiore)

 

uważam, że wszystkie błędy to jego wina - zawiesił się w pozycji "otwarty" i wali spaliny cały czas do dolotu (ponadnormatywne "powietrze") skutkiem czego problem ze składem mieszanki

błąd temperatury powietrza zasysanego: dodatkowe spaliny zwiększają objetość powietrza i powstaje uboga mieszanka, komputer silnika myśli, że weszło bardzo zimne powietrze (bo w nim jest wiecej tlenu i jest objętościowo mniejsze) i dlatego wywala błąd: przepływomierz mówi ile go weszło i to mu nie pasuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo1404

Kontrolka się nie świeci ale myśle, ze akurat ten problem nie jast aż tak ważny jak pozostałe

 

 

Możliwe że coś pokręciłęm i jest to 0105 Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP bo podczas ostatniego wyjmowania przepustnicy ułamała mi się do niego kostka i złożyłęm jeden z dwóch (mam na myśli zawór podćiśnienia co znajduje się na kolektoże, co odpowiada za powietrze w kabinie)

Chodzi mi o ten w linku poniżej (czy to jest czujnik ćiśnienia MAP)

 

http://www.allegro.pl/item979318211_czujnik_zawor_podcisnienia_ssacego_vectra_b_2_5.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem Vectry B, którą zakupiłem niedawno. Wymieniłem już rozrząd, płyny, olej.

Teraz mam problem z zapalającą się kontrolką check engine.

Objawy są takie że podczas jazdy na gazie (sekwencja) strasznie szarpie samochodem w momencie dodawanie gazu.

Błedy które zczytałem to :

9200 ?

0170

1405

0335

w kolejności ich występowania.

Na benzynie samochód jedzie płynnie i kontrolka nie zapala się.

Mógłbym prosic o rozszyfrowanie kodów? ( zwłaszcza ten pierwszy) i na co zwrócić uwagę...

Dziękuję za wszelkie wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

0170

Przemo1404, już napisał o tym błędzie.Tak że jeden już masz.

 

[ Dodano: Sro Kwi 28, 2010 11:21 ]

0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata

 

[ Dodano: Sro Kwi 28, 2010 11:27 ]

1405 Uszkodzenie zaworu EGR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na benie chodzi a na gazie nie

to wina jest w instalacji LPG (najczesciej zle dobrana albo zle zamontowana)

Ano właśnie tego się obawiam - jak wspomniałem na benzynie nic się nie zapala, LPG /DIEGO/ był montowany jakies 2 lata temu i nie wiem jak było od początku.

A co z tym błędem 9200 - jest taki? EGR mogę sprawdzić bo w moim silniku mam łatwy dostęp na górze z prawej strony.

Chyba jednak czeka mnie wizyta u jakiegoś gazownika....

Dziękuję za szybką odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszales o tym ze instalacje trzeba serwisowac ??

posiada rowniez czesci wymienne

ktore sie wymienia przy przegladach okresowych instalacji LPG

 

jedz do gazownika

zrob z tym porzadki

 

blad 9200 skad go wytrzasnales ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności