Skocz do zawartości

Problem z mocą na gazie


Gość Altren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest sporo tematow o podobnym charakterze, ale nie znalazlem dokladnie tego problemu wiec zakladam temat.

 

Posiadam Opla Astre z instalacja gazowa, od kilku dni (od 2 dokladnie) mam problem z jazda "na gazie".

 

Problem jest nastepujacy: po automatycznym przelaczeniu na gaz moge jechac co najwyzej do okolo 2,5 tys obrotow silnika, po osiagnieciu takiego stanu silnik traci moc, moge wciskac pedal gazu "do dechy" i poza lekkim szarpaniem brak reakcji, utrata mocy utrzymuje sie az do zadlawienia i zgasniecia silnika, lub wcisniecia sprzegla. Na luzie problem nie wystepuje, tylko na biegach.

 

Na benzynie problem nie wystepuje rowniez, moge jezdzic normalnie bez najmniejszych przeszkod. Samochod ten przejechal ostatnio okolo 1200 km glownie na gazie, bez najmniejszych przeszkod, aktualnie nawet krotki przejazd jest na gazie praktycznie nie mozliwy bo po chwili traci silnik moc.

 

Czy moglby mi ktos doradzic czym moze byc spowodowany ten fakt i czy jest mozliwe rozwiazanie tego problemu "samodzielnie" czy konieczna jest wizyta w serwise?

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje.

Altren

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie tego problemu "samodzielnie" czy konieczna jest wizyta w serwise?

 

... samodzielnie możesz wymienić filtr gazu ... jesli nie pomoże - gazownik musi obejrzeć ... najlepiej ten co zakładał instalkę ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica
Altren, jeśli masz instalacje od dwóch dni to jedź do kolesia co ci zakładał w ramach reklamacji, tłumacząc co i jak, jeśli jest w porządku to na pewno pomoże ci rozwiązać problem za free w ramach reklamacji,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw, jakby mało gazu w butli już było.

Może wąż zagięty masz, szukaj czegoś, co przeszkadza w przepływie gazu.

Albo masz lewe powietrze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, od 2 (a w zasadzie juz 3) dni wystepuje ten problem, instalacja gazowa jest od wielu lat ;) (bodajze od 2002 roku). Ostatni serwis o jakim mi wiadomo byl robiony w 2004 roku (nie liczac przegladow itp) jesli wierzyc dokumentacji jaka posiadam.

 

Sam samochod posiadam od okolo poltorej miesiaca, do tej pory pracowal glownie na gazie i nie bylo praktycznie zadnych problemow.

 

Ciezko mi powiedziec czy "dobrze patrze" gaz jest produkcji "STAKO" Słupsk, typ zbiornika ZT-39.00, jesli to moze w jakikolwiek sposob pomoc Wam w ocenie problemu, oczywiscie z przelacznikiem Autronic (niestety nie wiem jaki model tego).

 

To moje w zasadzie drugie autko, z czego pierwsze na benzynie + gaz. Kupione wlasnie w celu taniego dojazdu do pracy, jak narazie sprawowalo sie rewelacyjnie (nawet na trasie), do teraz :D

 

W Jeleniej Gorze ciezko o dobrych fachowcow... ostatnio jak mialem problem z pokazywaniem czy juz aby na rezerwie nie jezdze stwierdzili (w 3 roznych punktach) ze bez rozebrania polowy instalacji to oni nie powiedza czy sie da naprawic... Okazalo sie ze wystarczylo po zdjeciu "dekielka" na butli poprawic plastikowa oslonke na wskazniku cisnienia w butli... Moze ktos zna jakis dobry serwis gazowy w Jeleniej badz niedalekiej okolicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności