Skocz do zawartości

Pęknięcie przy wymianie filtra oleju


Gość ZIBI(-_-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem bo przy wymianie filtra oleju w asterce g 1.8 16V gdzie trzeba odkręcić osłonę filtra oleju próbowałem odkręcić czop-nazwijmy go tak tylko że menda się zapiekła i wraz z tym czopem ukręciłem kawałek gwintu co trzyma cały filtr oleju.

Przegwałcona część jest na silniku więc nie wiem co teraz zrobić czym ją skleić(jaki klej jest dobry)? A może pospawać.?

 

 

Druga sprawa to pęknięcie pokrywy klawiatury pseudo mechanik spartaczył wymianę uszczelki pod klawiaturą i za mocno dorkęcił śrubę i powstało pęknięcie.

Znalazłem już pokrywę do mojego silnika pytanko czy będzie pasować bo pseudo mechanik

powiedział że jej nie zamontuje bo będzie niby wykrzywiona czy coś w tym stylu.

Powiedzcie co zrobić pospawać? Czy kupić używaną pokrywę?

 

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję

ZIBI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukręciłem kawałek gwintu co trzyma cały filtr oleju.

Dołączona grafika

Jeśli to ten element zaznaczony na rys. to lepiej będzie "wydłubać" pozostałość i wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper,

 

Cześć

 

Dzięki za odpowiedz ten element pęknięty to nie jak myślałem :) element bloku silnika tylko element nr 7,a dziś jeździłem po mechanikach jeden w ogóle tego nie chciał oglądać

drugi nawet nie wiedział, że takie coś jest.

Tylko ostatni wiedział że można to wymienić i powiedział, że można też go wykręcić całkowicie i zamontować w miejsce elem. nr 7 zwykły filtr oleju czy się da napewno :)

Pozdrawaiam ZIBI

 

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 20:30 ]

Przepraszam ale małe sprostowanie to element nr 6 mi się spier.... a nie nr 7

 

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 20:33 ]

zona mi nad głową truje i się mylę :)

ten element to ten największy kurdebele nr 6

 

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 20:37 ]

Kacper,

 

Pytanko małe skąd masz taki fajny schemacik tych elementów czy da się ściągnąć z netu

inne schematy części?

 

Zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO wszystko kupisz,

Znalazłem już pokrywę do mojego silnika pytanko czy będzie pasować

skoro od tego samego to musi pasować, jeśli jest cała.

p.s. skoro mechanik spartaczył to niech naprawia to sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIBI(;)), mam obudowę wkładu filtrującego do corsy

trzeba by sprawdzić w EPC czy do twojego silnika będzie pasował - to też smallblock

ten z corsy jest z x10xe

 

moge ci to tanio oddać, niepotrzebne mi jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś z chłopaków na pewno ma EPC

 

niech luknie na numery GM

 

jak bedzie pasować to oddam ci za 50 z kosztami wysyłki całość czyli nakrętkę i mocowanie do bloku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZIBI(-_-)

A niech to!

 

Do stu tysięcy zdechłych śledzi! Peszek

 

Mam 3 wyjścia:

1.kupić nowe, za ile?-ale raczej na kasie nie siedzę

2.kupić używkę- tylko dlaczego ta moja pękła?

3.pospawać -pytałem się ok 100zł z pospawaniem i dopracowaniem gwintu.

Powiedzcie mi czemu to pękło?Może było już pęknięte a może tam jest lewy gwint i jak tu(pokrywkę osłony filtra) odkręcałem tam(przy silniku) się dokręciło i :) dup... .

Jak bezpiecznie odkręcić ą osłonę? :)

ZIBI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech to!

 

Do stu tysięcy zdechłych śledzi! Peszek

 

Mam 3 wyjścia:

1.kupić nowe, za ile?-ale raczej na kasie nie siedzę

2.kupić używkę- tylko dlaczego ta moja pękła?

3.pospawać -pytałem się ok 100zł z pospawaniem i dopracowaniem gwintu.

Powiedzcie mi czemu to pękło?Może było już pęknięte a może tam jest lewy gwint i jak tu(pokrywkę osłony filtra) odkręcałem tam(przy silniku) się dokręciło i :x dup... .

Jak bezpiecznie odkręcić ą osłonę? :lol:

ZIBI

 

Na wszystkie pytania nie jestem ci w stanie odpowiedzieć ale polecam wizytę na szrocie i tam poszukaj można tam kupić naprawdę wszystko nie polecam spawania bo na szrocie za 100 masz oryginał używkę. Co do pseudo mechanika najlepszy mechanik to własne rączki i książka sam naprawiam. Myślę że w twoim wypadku jak i połowę polaków kasa stanowi problem bo żreć trzeba :x Więc polecam szrot poszukaj a znajdziesz ja do swojego caravana kupiłem alternator za 50 :| promocje jak w tesco co do michy to weź sam przymierz czy będzie pasować a nie pseudo mechanika się pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności