Skocz do zawartości

czemu tak szarpie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

w mojej asterce c16nz coś sie porąbało tzn na gazie strasznie mi szarpie jest deko zamulona i nieda sie jechac na zadnym biegu ponizej obrotów 2000 wczesniej było ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na gazie takie akcje sie dzieja? Zajrzyj do filterku gazu i spusc nagar z parownika. Ewentualnie katalizator sie posypal i zatkal wydech... Zczytywales bledy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kable zapłonowe lub świeczki na to też mogą wskazywać tzn że są do wymiany:) bo na gazie to podstawa....gdy silnik jest pod obciążeniem i wtedy przerywa a na gazie usterki świec czy przewodów dają o sobie znać najbardziej.Na benzynie może być wszystko ok a na lpg już nie....w omie wymiana świec i kabli u mnie co rok to standart

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

filterek mam nowy nagar spuszczony katalizator wywaliłem swiece i przewody i sonda lambda nowe firmy NGK na paliwie jest podobnie tylko troszke mniej szarpie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a czyscilem kopulke albo palec???moze na wolnych obortach iskra jest slaba a powyzje 2000 jest juz ooki... tez warto zobaczyc.. co myslicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a moze pompa paliwa?:mrgreen: albo wtryskiwacz?;/? zalepiony jest syfem warto przeczyscic.... a co do pompy to mozna zorbic test wyjac wezyk i zobaczyc ile daje paliwa na minutechyba albo jakos tak...http://astra.autokacik.pl/ a druga sparwa gdzies nie dawno czytalme o tym na forum bo bylo o pompie paliwa wlasnie i ktos napisal jak to powinno byc z tym sprawdzeniem tej pompy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Miałem ten sam problem od października ubiegłego roku. W ASO szukali przyczyny: na sugestie mechaników wymieniłem zawór EGR, silnik krokowy, świece zapłonowe. Nic to jednak nie dało. Samochodem jak szarpało tak szarpało. Pojechałem do innego serwisu - na Dębową w Katowicach. Tam potraktowano mnie poniżej krytyki - goście przejechali 70 km, skasowali mnie na 70 zł i stwierdzili, że wszystko jest ok. Jak zacząłem jechać to ledwo dotrałem do domu (5 km dalej!!!). Zadzwoniłem do nich, że dalej szarpie, a oni zwyzywali mnie, że sam nie wiem, czego chcę:mrgreen: Wreszcie oddałem samochód do ASO Delta Plus i tam zaczęto sprawdzać pkt po punkcie. I co się okazało???;/Mam nieszczelność przy misce olejowej i to powoduje u mnie zabrudzenie czujnika obrotów wału korbowego, czy jakoś tak. Mechanicy oczyścili ten element i samochód chodzi idealnie. Dlatego sugerował bym zainteresować się tym elementem.Pozdrawiam i powodzenia!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności