Skocz do zawartości

Kadett 1.8 problem


Gość Rucka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam opla kadeta 1.8. Jest taki problem bo on jest taką niedoszłą rajdówka i jadąc nie zbyt szybko (dziury były duże) po prostu zgasl i już nie chciał zapalic nie wiemy co z nim jest :roll: a szkoda troche go zlomowac albo cos bo jest w nawet dobrym stanie prosiłbym o jakąś pomoc może to pompa albo wtrysk ? i nie wezme go do mechanika bo daleko mam do miasta na początku musze znac przyczyne (samochód już po prostu nie zapalił) !! pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz czytał forum albo dział FAQ, to

na początku musze znac przyczyne

FAQ -> elektryka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cursor

Iskra w ogóle jest?

 

Jeśli nie ma iskry, to rozepnij wtyczkę z czujnika położenia wału(kabel idzie po obudowie rozrządu) i przedmuchaj styki i zepnij z powrotem, i sprawdź czy coś pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozumiem że rozrusznik kręci, ale silnik nie odpala. Napisz co to za silnik/rocznik/moc.

Moge tylko ogólnie napisać: sprawdź błędy i znajdziesz przyczynę. Jak to zrobić:

http://opel24.com/porady/tigra/317-odczyt-bdow.html - niech to będzie twoja biblia.

ponadto:

Sprawdź czy pompa podaje paliwo - odepnij wężyk od wtrysku, włóż do butelki, przekręć zapłon - paliwo powinno wypływać. Jeżeli nie wypływa, mogą być 4 przyczyny:

- pompa paliwa siadła

- zapchany filtr/wężyk

- przekaźnik pompy paliwa lub jego obwód

- styki na kompie zaśniedziały/zgniły i nie podaje napięcia na przekaźnik pompy

 

Co zrobić?

- odkręcić filtr powietrza i ciepnąć trochę paliwa na przepustnicę, załączyć zapłon - powinien na chwilę zaskoczyć.

- odpiąć przekaźnik pompy paliwa, zmostkować dwa najgrubsze kable i zapalić - powinien śmigać. Jeżeli śmiga na mostku, tzn, że jest uszkodzony przekaźnik, lub styki kompa przegniły ( w 1,8 komp jest koło nóg pasażera, gdzie wilgoć niestety przechodzi od nadkola i od dywaników i styki gniją, odepnij wtyczkę od kompa i sprawdź czy wszystkie piny są na miejscu).

 

Poniżej foto tego, co mi się stało jakiś czas temu - zaznaczone styki idace do przekaźnika pompy paliwa, które odgniły całkowicie

Dołączona grafika

 

Poprawiłem adres str./ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności