Skocz do zawartości

Brak oświetlenia schowka i bagażnika


Gość Rafał186

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał186

witajcie.

 

ostatnio zauważyłem że nie posiadam oświetlenia w Schowku i jak podnoszę klape bagażnika do góry to niezapal się lapka.

 

sprawdzałem żarówki z tych dwóch miejsc i one bez problemów działają.

przy otwieraniu drzwi światło w kabinie się świeci.

 

 

jakiś czas temu mechanik robił mi cieknący dach i wydaje mi się że przez przypadek mógł coś uszkodzić, ponieważ całą podsufitkę ściągali i kleili w relingach itd itd. lecz tutaj nastawia się pytanie dlaczego nie ma w schwoku światła :/

 

patrzyłem w schemat bezpieczników lecz niestety nie wiem który to może być, trochę dziwnie jest to oznaczone na tym plastiku.

 

Opel Astra F 1,6 16V Kombi

 

pozdrawiam i wszystkie propozycje będę sprawdzał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy do oświetlenia schowka jest włącznik? U mnie żarówka świeci się bez przerwy przy włączonym zapłonie. Widać to kiedy wyjmie się radio.

 

Oświetlenie wnętrza i bagażnika powinno być na bezpieczniku 24 (na postawie "Sam naprawiam...") razem ze światłami awaryjnymi, radiem i wyświetlaczem. Podejrzewam, że to nie bezpiecznik, bo jakby nie działały w.w. to byś już dawno miał odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał186

co do schowka to raczej on nie ma włącznika, moim zdaniem światło się zapala jak włączymy światła ( pozycje bądź mijania )

 

po powrocie do domu zobaczę bezpiecznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekc

rafał 186 mam cos co byćmoże ci pomoze

poczytaj ten topik

u mnie ten przekaznik był albo żle podłączony albo coś z nim było nie tak ponieważ czerpał prąd z aku pozbyłem sie go za sprawą elektryka i własnie przestało działac oświetlenie schowka i bagaznika ale nie ubolewam nad tym

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał186

witam :(

 

światło w schowku zrobiłem bez żadnego problemu :( i tutaj muszę przyznać rację dla @andrzej_m55 że jest włącznik do schowkowego światła :drunk:

oto zdjęcie poniżej jak wygląda włącznik

 

Dołączona grafika

 

 

co do światła w bagażniku to niestety ale chyba klejeniu cieknącego dachu mechanik musiał zerwać w którymś miejscu kable gdyż nawet prąd nie dochodzi.

 

jutro będzie wszystko na nowo zrobione, sam będę działał i zobaczymy co tam się dzieje.

 

 

 

jeszcze pytanie do kogoś kto wie czy Uszczelka tylnich bocznych szyb (bagażnikowych) może już być stara ? jeżeli po zaklejeniu dachu dalej mi wlatuje woda to przyczyną są uszczelki ?

 

 

pozdrawiam serdecznie ! :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał186

@lisek82 - co do schowka trochę bardziej podgiąłem blaszkę z którą się styka jak zamykasz albo otwierasz schowek aby lepiej łapał...

 

co do twojej teorii @ja37 - to niestety ale to nie oto chodzi :) ja mam prosto w podsufitce już kable puszczone prosto do bezpieczników...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiedzmaak

U siebie w Asi miałem podobny problem z tym, że nie działało mi oświetlenie kabinowe, a bagaznik działał.

 

Zacznij od tego żeby określić czy nie masz masy czy 12V. Jeżeli masa to prawdopodobnie jest coś nie tak z włącznikiem.

 

Jeżeli masz brak 12V to pod hokejką od strony kierowcy (plastik przy progu) zlatują się przewody od lampek. U mnie miały one kolor brązowy z tego co pamiętam. No i fabryczne połaczenie poprostu zgniło. Wszystko uciąłem, polutowałem i działa.

 

Z tego co pamiętam przyjście + bylo chyba brązowym przewodem o grubości 2,5kw.

 

Jak coś to na priva moge podesłać Ci schemat elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności