Skocz do zawartości

Wymiana półosi


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kokolino

Witam, mam taki problem:

Mechanik powiedział mi że do wymiany mam dwie półosie, nowe kosztują przynajmniej 1300 zł tak że trochę drogo jak na 12 letnie auto. W związku z tym mam pytanie czy jest sens kupować używane? Może ktoś z was ma jakiegoś godnego polecenia sprzedawcę używanych lub ewentualnie regenerowanyc ?

Jeszcze jedno, mam silnik x17dtl, czy będą pasować osie np z benzyny 1.6?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

półosie czy może przeguby?

bo te prędzej wysiadają

 

Katalogowo np Lobro półosie podaje te same do tych silników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokolino

No niestety półosie, nowe znalazłem najtanie za 650 zł co daje 1300 za same części, przejrzałem też parę stron z używanymi i znalazłem np taką tabelke:

Bitte warten

http://cgi.ebay.de/Antriebswelle-vorn-links-Opel-ASTRA-G-Caravan-/350255801197?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item518cdf636d

Czy to znaczy że wszystkie silniki mają tą samą półośkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Wszystkie nie, ale przynajmniej część ma takie same - do Twojej pojemności

Za używkami aledrogo możesz przewertować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokolino

Dzięki za rady, znalazłem używane na alledro, ale nie jestem pewny czy będzie pasować, sprzedawca podaje że półoś pasuje do silników: z14xe, z16xe, według tego co udało mi się ustalić z katalogu na stronie http://e-autoparts.pl/catalog/przekazanie-napedu-polos-kompletna-c-400_403.html?id_typu=9002 to powinna pasować (te same numery produktów), natomiast na stronie podanej w linkowni: http://www.opel24.pl/Opel-czesci/strona-felgi.php

półosie do x17dtl są razem z y17dti czy x20dtl. Troche zamotałem, ale mógłby ktoś sprawdzić kto ma racje?

z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Z tego co wczoraj sprawdzałem (u kilku producentów)

wynikało iż przy silnikach 2,0 czy 2,2

są inne niż w podanym przez Ciebie 1,7 (x17dtl)

 

czyli w tym drugim linku będzie błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokolino

Z tego co wczoraj sprawdzałem (u kilku producentów)

wynikało iż przy silnikach 2,0 czy 2,2

są inne niż w podanym przez Ciebie 1,7 (x17dtl)

 

czyli w tym drugim linku będzie błąd

dzięki za zainteresowanie, a czy mógłbyś jeszcze sprawdzić półosie z których silników o pojemności 1.4 i 1.6 pasują do x17dtl?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

abs bzzy abs ?

lewa, prawa ?

 

np do : x14xe, z14xe, z16se, z16xep, x16szr, x16xel, z16xe, z16xep, x17dtl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokolino

zz abs :)

obie

to co piszesz zgadza się z tym co sam znalazłem, tak że to musi być prawda :)

znalazłem ciekawą oferte, ale jest tylko napisane że pasują do silników 1,4 i 1,6, bez żadnych oznaczeń, niestety nie mogę znaleźć żadnych danych o co do silnika z14xep, napisałem do sprzedawcy, zobaczymy co z tego wyjdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka polos zalezne jest od skrzyni a jak wiadomo silniki 2.0 maja skrzynie od big blokow czyli od F18 w zwyż ( F23) itd. Silniki 1.4, 1.6 czy 1.7 maja conajwyzej F17 albo F15 od smalów i te skrzynie ptez pasuja zamiennie wiec i poloski sa zamienne miedzy soba. wazne jest by to byla lewa badz prawa polos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności