Skocz do zawartości

Hamulec ręczny ASTRA G


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problem z hamulcem ręcznym.

Mianowicie nurtuje mnie ten problem już od dawna.

Od kupna samochodu mam bardzo słaby hamulec ręczny.

Jeszcze jakiś czas temu ręczny mi normalnie działał, jak zatrzymywałem samochód na górce to nie zjeżdżał.

W zimie 2 razy zaciągnąłem na parę nocy hamulec ręczny ale autko potem normalnie śmigało i hamulec działał.

Teraz gdy zaciągam ręczny, mogę normalnie na nim ruszyć, auto zjeżdża z górki.

Przy zaciąganiu wajchy hamulca ręcznego na początku (przez 3/4 wysokości zaciągniętej wajchy) czuję duży luz, tak jakbym nie miał hamulca ręcznego a przy samym końcu hamulec troszeczkę łapie.

A więc moje pytanie brzmi: co może być przyczyną tego , jak to naprawić ?

Szukałem na forum identycznego problemu jak mój, lecz nic nie znalazłem.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Pozwolę się podczepić do kolegi....u mnie występuje ten sam problem.A próbowałeś napiąć linkę za pomocą tej śruby pod rączką???Ja próbowałem,naciągnąłem tak że przy ruszaniu chwilowo czułem nawet opór,więc trochę poluźniłem i było ok,ale już następnego dnia problem powrócił.... :/Spróbuj może Tobie akurat pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podczepić do kolegi....u mnie występuje ten sam problem.A próbowałeś napiąć linkę za pomocą tej śruby pod rączką???Ja próbowałem,naciągnąłem tak że przy ruszaniu chwilowo czułem nawet opór,więc trochę poluźniłem i było ok,ale już następnego dnia problem powrócił.... :/Spróbuj może Tobie akurat pomoże

Niestety kolego nie mam pojęcia jak napiąć tą linkę, gdzie ta śruba się znajduje i jak się tam dostać ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AG nie reguluje sie hamulca recznego. Sam sie napina wraz z zurzyciem sie klocków. Jesli sa jakies problemy to trzeba przyjrzec sie zaciskom, klockom ewentualnie lince.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

wesoł jak zawsze ma rację, z tym, że mozna "coś tam" podregulować na rączce od hamulca pod mieszkiem, robiłem to w poprzedniej bertone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chmuraro

oczywiście że można podciągnąć linkę tak jak koledzy podpowiadają,a linka poprostu się wyciąga poprzez użytkowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chmuraro

ja mam z tyłu bębny i nie ma regulacji przy kole,ostatnio wymieniałem linkę tą co idzie na koła i regulowałem przy lewarku linkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

cześć,

ja mam astre h i regulacja recznego jest mozliwa nakretka która znajduje sie pod raczka recznego.musis sciagnać mieszek i tam to widać jak na dloni.na gwincie jest z tworzywa sztucznego taka czapeczka musiś ja ściagnać,poluzować ta nakretke,wcisnać pieć razy nozny hamulec, pózniej pieć razy zaciagnać i zwolnić reczny.nastepnie zaciagnać reczny na drugi zab,przyciagnać nakretke jednocześnie sprawdzajac czy mozna jeszcze ruszać kolami(powinny sie jeszcze krecić)ale po zaciagnieciu na trzeci zab powinny być zablokowane.jest to opisane w ksiazce sam naprawiam samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności