Skocz do zawartości

problem z klimą w Astrze II


Gość klusek1712

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dizel1982

To w czym jest problem? Po prostu czynnik się skończył i tyle. Do serwisu na odgrzybianie + sprawdzenie szczelności + nabicie klimy.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość klusek1712

siemanko czy możecie mi powiedzie co jest nie tak.W piątek wymieniłem sprężarkę klimy(na używaną) wszystko było ok do dzisiaj,po włączeniu klimy sprężarka zaczyna głośno piszczec ale normalnie dmucha zimnym powietrzem. DZIĘKI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moiałem nabijaną klimę rok temu i była sprawdzana szczelność i wszystko było dobrze

Jak jest jakaś nieszczelność w układzie to ci uciekł odczynnik. Miałem podobnie tylko że po nabiciu klimy (próżnia na urządzeniu utrzymywała się przed nabiciem) po pół roku przestała chodzić, okazało się że oring na osuszaczu delikatnie przepuszczał i tu był problem. Podjedź niech ci sprawdzą ciśnienie w układzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość klusek1712

siemanko

znowu wracam do tematu mojej klimy po zimie nie załącza się sprężarka ale na krótko jest ok sprzęgiełko działa sprawdziłem miernikiem kable i tu lipa brak prądu (bezpieczniki wszystkie są dobre) co o tym myślicie.

dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do klimy i parowania szyb po użyciu jej to sprawa jest normalna,masz wilgoć w aucie.U mnie jest to samo,w listopadzie wymieniałem oringi w nagrzewnicy bo ciekły i potem po jeżdzie na włączonej klimie miałem właśnie opisywane parowanie szyb.Usuń wilgoć,co niestety nie jest łatwe,i będzie ok.

 

Problem parowania szyb w asterkach był już poruszany tyle razy,a nadal są "fachowcy" od udzielania bzdurnych porad.W 99% winny jest silniczek obiegu zew.-wewn.

Najprostszym rozwiązaniem jest odłączyć ramię klapki,ustawić na obieg ZEWNĘTRZNY i po sprawie.

 

Sprężarka po zimie nie działa - panowie zasadnicze pytanie,ile razy używałeś klimy zimą?

Pewnie wcale i teraz trzeba wybulić parę groszy i wymienić zatartą sprężarkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klusek1712

klimę nabijałem w maju gdy zmieniałem sprężarkę i za gaz zapłaciłem tylko 30 zł bo prawie nie miałem ubytku wiec musiała być szczelna no chyba że rozszczelniła się w miejscu łączenia sprężarki z przewodami bo tylko tam grzebałem, pojadę na sprawdzenie do jakiegoś fachury tylko mam jeszcze jedno pytanie jak okaże się że mam nieszczelność na tym złączeniu to jak mam to naprawić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Mam podobny problem. Z tym, że u mnie chłodzi. Ja podejrzewam u siebie sterownik wentylatorów, znajduje się on w lewym przednim nadkolu. Nie wiem tylko jak go sprawdzić. Ma ktoś jakąś rade??

Dzięki za wszelką pomoc.

dodano

Problem rozwiązany!!! Okazało się, że jest uszkodzony czujnik ciśnienia czynnika chłodniczego. Wymiana na nowy i klima hula, prawie jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności