Skocz do zawartości

problem z klimą w Astrze II


Gość klusek1712

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj tym wyczyści klimę jest skuteczny, jest temat o tym na forum http://www.allegro.pl/search.php?string=wurth+do+klimatyzacji&sourceid=Mozilla-search&order=p&change_view=1

Klapka od nawiewu wewnętrznego jest za schowkiem pasażera nad wentylatorem nawiewów (obok filtra kabinowego). Jeśli po zdjęciu schowka widzisz wirnik wentylatora to masz obieg wewnętrzny, jest o tym na forum poszukaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość klusek1712

farciarzgilmore.ja i mój kumpel mieliśmy ten sam problem z zaparowanymi szybami.na 95% że padł ci silnik regulacji nawiewu ten za schowkiem po stronie pasażera (nie kupuj używanego bo u mnie na szrotach kosztuje ok 100zł a na allegro znajdziesz za 123zł NOWY)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość farciarzgilmore

klusek1712 właśnie miałem pisać, że zauważyłem jak wciskam przycisk obiegu wewnętrznego to przycisk powinien się zaświecić i powinno być słuchać cichuteńki dźwięk. U mnie to raz działało raz nie. Czasem jak wcisnąłem przycisk to dopiero po jakimś czasie samo się włączyło a teraz od kilku dni to już całkiem na nic nie reaguje. Kurde czyli kolejna stówa w plecy :)

Dzięki za podpowiedź. Jak tylko przestanie padać to poszukam tego miejsca .

 

PS. Klusek tylko mam pytanie czy miałeś ogólnie problemy z zaparowanymi szybami czy miałeś dokładnie takie same objawy jak ja ? Czyli parowanie po wyłączeniu klimy łącznie z tym dziwnym zapachem? Jak byś mógł mi napisać czy miałeś to samo będę wdzięczny.

 

PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klusek1712

proszę o pomoc

dzisiaj byłem na sprawdzeniu klimy i mechanik powiedział mi że w sprężarce sprzęgło

działa ale nie wytwarza ciśnienia i mam wymienić ją na nawą.Moje pytanie jest takie czy mogę ją jakoś naprawić bo nowe są za drogie jak dla mnie a i jeszcze jedno na allegro widziałem dużo używanych sprę.tylko ja mam na swojej oznaczenia Delphi MU 9855 a te co widziałem mają inne czy nie będzie problemu jak założę z innym oznaczeniem. DZIĘKI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc

dzisiaj byłem na sprawdzeniu klimy i mechanik powiedział mi że w sprężarce sprzęgło

działa ale nie wytwarza ciśnienia i mam wymienić ją na nawą.Moje pytanie jest takie czy mogę ją jakoś naprawić bo nowe są za drogie jak dla mnie a i jeszcze jedno na allegro widziałem dużo używanych sprę.tylko ja mam na swojej oznaczenia Delphi MU 9855 a te co widziałem mają inne czy nie będzie problemu jak założę z innym oznaczeniem. DZIĘKI

oznaczenie jest nieistotne, ważne żeby była delphi (czyli do silnika benzynowego), czy można naprawić to ciekawe pytanie, bez zaglądnięcia do środka nie do odpowiedzenia, jesli nie pompuje a nie jest zatarta to sądze że do wymiany jest zawór sterujący.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość farciarzgilmore

klusek zrobił mi znajomy mechanik w sposób jaki tu opisujecie, zablokował klapkę bo póki co silniczka do zamykania i otwierania obiegu nie będę kupował (koszty). A sprawdzę jak się cieplej zrobi to włączę klimę niech pochodzi chwilę. Pasuje to sprawdzić w takich samych warunkach w jakich miałem ten problem bo teraz za dużo wilgoci to może mi parować przez padający deszcz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli Ci tak szyby paruja po korzystaniu z klimy to sprobuj wlaczyc na grzanie przed dojazdem do celu. wtedy wymiennik powinien sie szybko osuszyc i nie powinienes miec klopotu z parowaniem. Kolejny problem to klapka od obiegu wew/zew. jesli jest na wew obiegu i bedzie wlaczona klima to nie bedzie problemu to klima osusza powietrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek770i

A ja mam taki problem z klimą tzn. bardzo słabo chłodzi prawia nie ma różnicy między włączoną a zwykłym nawiewem zimnego powietrza, dodam że mam zwykłą klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności