Skocz do zawartości

Przedmuch z korka wlewu oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kapiaca woda z wydechu tez jest w normalnych granicach - standardowa.

A jakie są granice bo ja jak jadę w ruchu miejskim to normalnie struga za mną zostaje. Na światłach wręcz kałuża. A nawet jak wyłączę silnik to przez moment ciekinie. Jedynie na dłuższych trasach rura jest sucha.

Sprawdzałem jest to najprawdopodobniej woda. ( płyn bezwonny, przezroczysty, ze zbiornika płynu chłodzenia nic nie ubywa). Tylko ilość jest zatrważająca ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w zimie , jak silnik chodzi na wolnych obrotach(np. jak stoisz na swiatłach) to koncowy tłumik jest stosunkowo chłodny - ochladza sie od otoczenia. para wodna w goracych spalinach skrapla sie na sciankach chłodniejszego tłumika ( podobny efekt jest jak sie wyciagnie z lodowki zimne piwko to sie az woda na nim skrapla ??? ??? ;( ) a jak ruszasz spod swiateł to jest sporo wieksze cisnienie w ukłądzie wydechowym i woda sruuuu z rury. to nic złego wrecz normalne i zgodne z prawami fizyki. a w trasie przepływ spalin jest duzo wiekszy i tłumik ma wieksza temperature to sie para nie skrapla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja zauwarzylem dzis przy zmianie plynu chlodzacego dziwny objaw,

 

po zmianie plynu odpowietrzalem i tak profilaktycznie przy zapalonym silniku odkrecilem sobie korek od wlewu oleju i co sie okazalo ze wydostalo sie tamtedy kleby dymu :beer:

 

UPG :wesoly: pierscienie olejowe :?: bo TTTM raczniej nie co :beer:

 

spalanie w normie, oleju troche bieze, (ciezko okreslic bo nie miezylem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pierwszy raz spotykam się z czymś takim żeby korek od wlewu oleju odkręcić, w jakim to celu??

profilaktycznie

tez pewnie czasami profilaktycznie patrzysz na baneg oleju i jego poziom, itd

 

zibi, zobacze dzis pod wieczor albo jakos jak bede mial auto prz sobie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek140189, czy ty nie zrozumiesz ze to profilaktycznie, dla sprawdzenia jak sie auto zachowa, czy wszystko jest ok i czy maselka nie ma, i co sie okazalo ze bucha z korka do wlewu oleju i moje podejscie moze mi uratuje dupe bo cos wyrkyje i nie bede zyl w nieswiadomosci (i moze da sie to nizszym kosztem naprawic niz jezdzilbym tak bez wiedzy i bog wie co by sie stalo)

 

a jesli wszystko jest ok to bede ciut madrzejszy bo bede cos wiedzial,

 

jeszcze masz jakies ale :wesoly: to zaraszam na PW a nie spamujesz tu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności