Skocz do zawartości

krzywa kierownica


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

po ustawiniu zbieżności mam krzywą kierownicę, kolesie powiedzieli ze nie da się z tym nic zrobić ponieważ coś tam jest skrzywione albo maglownica była przekładana, jedynym ratunkiem jest przłożenie kierownicy na wielowpuscie o 1 albo 2 ząbki tylko jak to zrobić zeby nie zrąbać poduszki powietrznej?? robił ktoś to??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Najważniejsze to odłączyć akumulator i poczekać, 5 min powinno wystarczyć do rozładowania kondensatorów.

 

A następnie zgodnie z "Sam naprawiam ... "

1. Odkręcić od spodu koła kierownicy dwie śruby

2. Podnieść środek kierownicy i odczepić złączki

3. Odpiąć przewody z klaksonu i sterowania radiem

4. Wykręcić śrubę z wału kierownicy

5. Ściągnąć kierownicę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrianopelek

Oglądałem wiele aut w komisach i zauwazyłem,że takie skrzywienia pojawiaja się po dosc mocnych zderzeniach czołowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Heh jak pamiętam z doświadczenia 5 punkt powinien brzmieć:

"Zaprzyj się o wszystko o co się da i ciągnij z całej siły:d a jak nie da rady to pomóż sobie młotkiem"

 

Bo tak ciężko schodzi ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gtszudi

mozesz miec krzywa podluznice , krzywy wachacz , lub wiele innych powodow , ja jak sprowadzilem swoja corsiawe mialem kierownice prosto , teraz mnie lekko sciaga na lewo , a kierownice mam jakbym lekko w prawo skrecal , mimo iz nie mialem zadnego dzwona , glownie od dziur sie takie rzeczy dzieja , corsa to nie samochod na polskie drogi. zrobilem swoja 30 tys km , i plastiki w srodku trzeszcza , i buda skrzypi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
corsa to nie samochod na polskie drogi. zrobilem swoja 30 tys km , i plastiki w srodku trzeszcza , i buda skrzypi.

 

A jakie auto jest na polskie drogi? UAZ i Fiat 125p? Żaden więcej :znudzony:

 

Ja omegą zrobiłem troszkę więcej kaemów i mam w zasadzie to samo. Co prawda auto nigdy prosto nie jechało, ale przywykłem do tego tak jak do tego, że trzeba ciągle opony zmieniać. Teraz zabrałem się od początku do końca o zawieszenie - bo zostałem do tego zmuszony - i zobaczymy jaki będzie tego rezultat. Jeśli chodzi o ściąganie. Forda gdy ojciec sprowadzał nie ściągało ani o cm. Teraz gdy w Polsce zrobił jakieś 100 tyś km, mam wrażenie że po prostu jak zasnę na idealnie prostej - to rąbnę w drzewo. Może i głupi przykład ale to co kolega napisał wyżej jest świętą prawdą:wesoly: W Polsce póki nie będzie nowych dróg, nie ma sensu kupować nowego auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ustawianiem to najpierw trzeba się upewnić, że maglownica jest ustawiona w swoim środku, dopiero potem można kłócić się o położenie kierownicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

próbowałem dziś odkręcić te dwie srubki ale nie cholery się nie da :znudzony: , obrabia sie sruba a nie drgnie, lipa bedzie chyba musiało tak zaostać troche krzywo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kurcze omegę miałem z 1995 roku w sumię 2.5 v6....całe zawieszenie oryginalne bo taką kiedyś miałem manię na oryginalne części i mimo przebiegu ponad 200 tyś jak ją miałem to przy 200kmh jechała zawsze prosto....chyba że mieliście jakieś "czołówki" lub bliższe spotkania z dziurami dużymi lub krawężnikami to się nie dziwie że autko ściąga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Kurcze omegę miałem z 1995 roku w sumię 2.5 v6....całe zawieszenie oryginalne bo taką kiedyś miałem manię na oryginalne części i mimo przebiegu ponad 200 tyś jak ją miałem to przy 200kmh jechała zawsze prosto....chyba że mieliście jakieś "czołówki" lub bliższe spotkania z dziurami dużymi lub krawężnikami to się nie dziwie że autko ściąga.

 

zawsze po wymianie końcówek czy amorków powinno się sprawdzic zbieżnosć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności