Skocz do zawartości

Rozładowany aku i problem w Astrze F


Gość mikeman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrusss1970

Kiedyś , a właściwie 3 miesiące temu rozładowałem akumulator tak że samochód zgasł i musiałem lądować go przez trzy noce aby w pełni był naładowany i kilka godzin może nie wystarczyć. Co do ładowania to u mnie był sprawdzany alternator i wszystko było OK. Po założeni alternatora ładowanie na akumulatorze było za małe a na alternatorze dobre, a wina leżała w kostce która była na kablu od alternatora do akumulatora. Tak więc wydaje się mi że na początku warto sprawdzić ładowanie na akumulatorze i bezpośrednio na alternatorze a potem szukać dalszych przyczyn. Do tego jak radzi tskiper

warto podjechać do warsztatu lub jakiegoś sklepu to sprawdzą Ci akumulator i czy ma odpowiednią pojemność bo jeśli mniejszą niż powinien to akumulator do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekc

ja dodam do poprzednich wypowiedzi że najprościej byłoby zrobić test (10-20zeta)

tester ten wykaże w jakiej kondycji jest aku , prąd podczas rozruchu, napięcie ładowania

oprócz tego nalezy sprawdzić połączenie głównych przewodów przy akumulatorze a szczególnie masowego ponieważ lubi zaśniedzieć i objawy podobne jak przy słabym aku, upływnośc tez nie jest bez znaczenia ponieważ przypadki np z świeceniem swiatła w baga żniku czy uszkodzenia wilgotnej izolacji bedzie powodowało rozładowanie aku

jeśli sie nie myle to jest to nie więcej jak 100mA przy wyłączonych wszystkich odbiornikach ale z załączonym alarmem

co do prądu ładowania aku to w zalezności od prostowników róznie sie to odbywa ale pomijając automaty to ilu uzytkowników tyle opini - ogólnie lepiej ładowaqć mnijszym prądem a dłuzej ale nie tak jak wspomniane w pierwszym poście - 0.8 A bo zdecydownie za mało

ja stosuje się do metody 1/20 pojemności aku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panie i Panowie,

Astra G w piatek o 7 rano pojechalem do pracy, w miedzyczasie mialem dwie przerwy w pracy po 30 min gdzie dosc dlugo sluchalem muzyki w aucie i o 19 stej po pracy chce wracac do domu i DUPA :) aku padl, kolega pomogl odpalic na kabelki

 

dzisiaj powtorka, chce jechac do miasta, aku nie dziala, pojechalem kupic prostownik i od 2 h sie laduje, ale mam pytanie, jaka moze byc sprawnosc akumulatora ktory ma 5 lat i 5 miesiecy ? przy czym mam auto od 8 miesiecy i nie zagladalem do niego....

 

pytam bo moge jeszcze do Reala podjechac po nowy aku hehe jest do 21 otwarty :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podładowaniu zobaczysz na ile znowu wystarczy:P ale nie byłoby wcale dziwne, gdyby 5 lat mu starczyło. Raczej odradzałbym kupowania akusia w sieciówkach typu real.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności