Skocz do zawartości

czujnik temperatury cieczy-lokalizacja


Gość unterboden

Rekomendowane odpowiedzi

Gość unterboden

Witam,

Potrzebuję informacji gdzie znajduję się czujnik temperatury cieczy, podobno jest wkręcony w kolektor dolotowy, który jest za przepustnicą, ale za cholere nie wiem gdzie to wszystko się znajduję proszę o pomoc gdzie szukać tego czujnika i jak go znaleźć, z góry wielkie dzięki.

 

Pozdrawiam

K.Smolarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość unterboden

Witam,

No dobre pytanie mi zadałeś, po prostu mam problem z odpaleniem auta na cieplym silniku szukalem na necie i znalazlem post od goscia ktory napisał cytuję:

"Witam wszystkich.

Dla zainteresowanych odpowiem na swoje pytanie.

Byłem u mechanika który podłączył do samochodu komputer.

Wykazał uszkodzenie czujnika temperatury cieczy.

Mało tego podejrzewałem to uszkodzenie i zamówiłem go wcześniej na allegro. Wydałem na niego 30zł. Mogłem go wymienić sam i byłoby po problemie.Mechanik skasował mnie 70zł. komputer+wymiana (50+20).

Jeżeli będziecie mieli takie objawy jak pisałem wcześniej to na pewno do wymiany czujnik temperatury cieczy-wkręcony jest w kolektor dolotowy (u mnie jest on za przepustnicą-silnik 12SZ).

Po podpięciu pod komputer czujnik wykazywał stałą wartość 26 stopni. Teraz auto jak nigdy, naprawdę rewelacyjnie odpala i pięknie chodzi na wolnych obrotach. Apropo wolnych obrotów. Też mi bardzo wzrastału przy odpalaniu, ale wbrew pozorom to nie silniczek krokowy. "

A ja mam identyczny problem jak on i chciałem wymienić własnie ten czujnik i szukalem rowniez na allegro czujnikow ale widze ze niektorzy pisza czujnik cieczy inni czujnik plynu chlodzacego i teraz nie wiem ktory ja musze wymienic, Pomozcie

 

[ Dodano: Sro Maj 26, 2010 11:03 ]

Chodzi o taki czujnik : http://corsa-b.cba.pl/tempe.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o czujnik temperatury cieczy dajacy sygnal na komputer silnika

wiesz jak biegnie uklad wodny ??

to jedz po wezach az znajdziesz czujnik

 

 

ten od zegarow i od wentylatora chlodnicy nie ma nic do odpalania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość unterboden

Chyba go znalazłem ale z tego co widzę najlepiej od spodu go odkręcać chyba jest lepsze dojście mam jeszcze prośbę Gawlak czy mogłbyś rzucić okiem czy ten czujnik który z allegro znalazłem jest czujnikiem cieczy

http://allegro.pl/item1035955844_czujnik_temperatury_opel_astra_vectra_omega_corsa.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to czujnik temperatury

tylko kup odpowiedni do swojego silnika

w obu linkach jakie podales maja inne wtyczki

jeden ma okragla a drugi prostokatna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość unterboden

Gawlaku

Mógłbyś jeszcze rzucić okiem na ten czujnik on pasuje do mojego silnika ale nie jestem pewien czy jest on do cieczy, bo w opisie aukcji pisze ze to czujnik tempertaury płynu chłodzącego i nie wiem czy to jest to samo

http://www.moto.allegro.pl/item1049205628_czujnik_temperatury_opel_astra_corsa_do_komputera.html

 

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 09:03 ]

Gawlaku

Opisałem gościowi, który sprzedawał na allegro czujniki temperatury płynu opisałem mu że ten czujnik który ja potrzebuje znajduję na kolektorze dolotowym za przepustnica a on mi napisał że taki czujnik to musi być czujnik temperatury powietrza dolotowego i teraz nie mam pojęcia jaki muszę czujnik wymienić, dlatego mam do ciebie ogromną prośbę mógłbyś napisać mi jaki jak muszę wymienić czujnik, w opisanej wcześniej mojej awarii auta. Z góry wielkie dzieki

 

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 09:05 ]

Gawlaku z tego co mi napisałeś wczesniej muszę wymienić czujnik temperatury cieczy i moje pytanie czy ten czujnik znajduję się na kolektorze dolotowym, bo nie chciałbym wymienić złego czujnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (w CORSA GSI C1.6XE E2 rocznik 1994) czujnik cieczy znajduje sie obok pompy (w rurze od chlodnicy do silnika). Z tej samej wiazki przewodow sterczy rowniez dodatkowy pojedynczy niebieski kabel (obecnie niepodlaczony) - ciekawe do czego byl ?

 

Pozdrawiam,

Artur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dolotowym znajduje sie czujnik powietrza

czujnik wody jest w ukladzie wodnym

rozne sa jego miejsca montazu

kolo termostatu i pompy w wiekszoci przypadkow

ale np w V6 jest po przeciwnej stronie rozrzadu w mostku wodnym

 

sam musisz byc pewnien o ktory czujnik chodzi

pisales o czujniku cieczy (bo tak wykazal komputer)

a nie czujniku powietrza

 

wiec jak mam Ci podpowiedziec co kupic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stań przed maską tak od strony rozrządu.

Nachyl suię, żeby zobaczyć alternator.

nachyl się jeszcze bardziej, jakbyś chciał alternator z tyłu zobaczyć.

I teraz przenieś wzrok na kolektor ssący.

Zobaczysz czujnik, jest wkręcony poziomo w osi pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności