Skocz do zawartości

Ubywa wolnego miejsca na dysku C


Gość Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podzielony dysk twardy na 2 partycje: C i D

Od jakiegos czasu zauwazylem, ze szybko ubywa wolnego miejsca na dysku C

Przykladowo jeszcze 20 kwietnia było: Wolne miejsce 953 MB / Calkowity rozmiar 7,79 GB

Dzisiaj jest: Wolne miejsce 568 MB / Calkowity rozmiar 7,79 GB

Oczywiscie to juz jest po wykonaniu operacji "Oczyszczania dysku" (Wlasciwosci - > Oczyszczanie dysku)

Moze ktos mi podpowie o co chodzi i jak odzyskac wolne miejsce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przerzuć plik wymiany na dysk D (Mój Komputer->Właściwości -> Zaawansowane -> Wydajność (Ustawienia) -> Zaawansowane -> Pamięć Wirtualna).

 

Dodatkowo: instalacja softu zawsze na D, sprawdź tempy w Operze (Z tego co pamiętam oczyszczanie działa tylko na IE), dodatkowo: ściągasz dane na pulpit? Poczta na dysku C (jak OE to może warto przerzucić magazyn konserwacji (co za idiota tą nazwę wymyślił) na D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. Skasuj Temp'y i pliki internetowe, Cookies.

2. I Z przeglądarki Narzędzia-> Opcje_> Zaawansowane-> pamięć podręczna.-> Kasuj teraz

3. Odinstaluj zbędne programy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Wraz z instalacją różnych programów instalują się różne *.dll, które także zaśmiecają.

Ja bym proponował sprawdzić czy katalog w którym masz zainstalowanego Windowsa "puchnie", co może świadczyć o w/w problemie, ewentualnie w katalogu windowsa znajduje się katalog TEMP, którego zawartość można usunąć.

Podczas aktualizacji systemu z Windows Update także w katalogu windowsa umieszczane są instalacje tych wszystkich łatek, które także można usunąć (w nazwie mają chyba KBi numer)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tajga75 defragmentacja w XP zwiększa w BARDZO nieznacznym stopniu ilość wolnego miejsc ewentualnie troszkę przyśpiesza prace.

 

Churi_khan przecież pisałem o TEMPACH, 1 post wyżej.

 

Jeżeli możesz Peter to zrobić to przeinstaluj system o nowa. Wtedy będziesz miał czyściutko. XP puchnie ponieważ zapisuje w tle różne rzeczy o których zwykły użytkownik nawet nie zdaje sobie sprawy. Dlatego o jakiś czas np. co rok należy go przeinstalowywać.

 

Ewentualnie zainstalować XP i wszystkie potrzebne programy i zrobić kopie GHOUSTEM.

I jak system się zasyfi po jakimś czasie albo padnie to przywracamy system z wszystkimi ustawieniami właśnie GHOUSTEM. I dzięki temu nie tracimy całego dnia na instalacje badziewnych programów.

 

I jeżeli nie masz wyłączonego to wyłącz sobie przywracanie systamu :znudzony:

Prawym na Mój komputer-> Włąsności-> PrzywRACANIE SYSTEMU -> Wyłącz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza sprawa,to opróżnianie kosza i usuwanie plikow chronionych przez Norton,czyli klikasz prawym na kosz.Robię to co 2 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to już napisaliście, ale jest jeszcze ukryty folder tymczasowych plików netowych.

Najpierw trzeba uwidocznić ukryte foldery:

Panel sterowania>>opcje folderów>>zakładka "widok">>"pokaż ukryte pliki i foldery"

Teraz:

Mój komputer>>C:>>Documents and settings>>Admin kompa>>Ustawienia lokalne>>

Tymczasowe pliki internetowe

Tu wywal wszystko, jest baaaardzo dużo śmieci ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

usuwanie plikow chronionych przez Norton

Mam nadzieje ze tego programu juz nikt nie uzywa bo to paskudne badziewie nie warte 2zł. Avast z czerwca 2006 usuwa wirusy których norton z 2007 nawet nie obczaja... Dodatkowo zasobozerność i pamieciozernosc nortona to juz temat rzeka...

 

Dodatkowo wykasuj wszystko z tego folderu:

Mój komputer>>C:>>Documents and settings>>Admin kompa>>Ustawienia lokalne>>Temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności