Skocz do zawartości

Pomocy - stuki i puki w tylnej części auta


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaro_zx6r

witam,

drzwi sprawdzałem po Twojej podpowiedzi i okazało się że to nie one pukaja. Zrobiłem tak jak pisałem, czyli wymontowałem jeden amorek i zrobiłem rundkę po nierównej nawierzchni i przestało pukać z tejże strony, wiec mamy winowajców hałasu. Czeka mnie wymiana amortyzatorów, a szkoda bo miałem BILSTEINy ale jak widać na naszych drogach nic nie jest wieczne.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pomoc

 

Zamykam temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm ciekawa sprawa mi też puka stuka z tyłu tylko że ja amorki miałem wymieniane z tyłu wiec ciekaw jestem co w moim przypadku mogło by to być :?: No będe szukał dalej ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCorsaV16, sprawdź metalowy łącznik linek hamulca ręcznego.

Na obu jego końcach powinny znajdować się gumowe obręcze.

Wystarczy, że jedna z nich zsunie się i łącznik zaczyna uderzać w belkę zawieszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCorsaV16, sprawdź metalowy łącznik linek hamulca ręcznego.

Na obu jego końcach powinny znajdować się gumowe obręcze.

Wystarczy, że jedna z nich zsunie się i łącznik zaczyna uderzać w belkę zawieszenia.

jak zaciągnę szybko ręczny to tak właśnie mam, muszę to sprawdzić :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haa no ja tak szybko zaciągłem i urwałem linke (lewa) chyba tą krótsza ;) Tylko że te stuki miałem juz wcześniej a nic sie nie zmieniły odgłosy czy ręczny działał czy nie ... :help: ale wezmne to po uwage ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urwałem linke (lewa) chyba tą krótsza

Dobra rada na wypadek gdybyś chciał wymieniać:

Kup od razu obie linki, jeśli jedna pękła (prawdopodobnie przy prowadnicy) to jest duże prawdopodobieństwo, że druga za niedługo też trzaśnie.

Właśnie dziś wymieniałem obie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A amortyzator ci nie puka?

Albo wydech?

No ja nie wiem ... mechanik dlubal przy amorach więc chyba powinno byc dobrze bo na moja okolice to w miare poządny gosciu..

 

Wydech nie wydaję sie mi bo to nie jest raczej metaliczny dzwiek stukania a sam ruszalem tlumikiem jak sie dalo i jest stabilnie zamocowany i nic nie stukalo ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urwałem linke (lewa) chyba tą krótsza

Dobra rada na wypadek gdybyś chciał wymieniać:

Kup od razu obie linki, jeśli jedna pękła (prawdopodobnie przy prowadnicy) to jest duże prawdopodobieństwo, że druga za niedługo też trzaśnie.

Właśnie dziś wymieniałem obie.

Yyy linka lewa sie urwala na wysokoci wahacza jakby ... ok 20-30 cm od bębna.. no z tym narazie poczekam bo do zimy (chyba) daleko jeszcze :help:

 

P.S -ale co zauwazylem dzisiaj mam luzy na dwoch kolach. Tzn jak chwyce za gorna czesc kola i poruszam odsiebie i do siebie slychac takie stuki wlasnie .. czy moze to byc to?? dodam ze w prawym kole mialem wymieniane lozysko jeszcze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urwala na wysokoci wahacza jakby ... ok 20-30 cm od bębna

Czyli na prowadnicy.

 

mam luzy na dwoch kolach

Prawdopodobnie łożyska do wymiany.

 

prawym kole mialem wymieniane lozysko

W takim razie skoro masz luz to pewnie zbyt słabo ktoś dokręcił nakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności