Skocz do zawartości

Wymiana tarcz i klockow w Zafirze


Rekomendowane odpowiedzi

Gość szybki.77

Witam, jestem tu nowy na forum mam do kolegów małą prośbę a mianowicie chodzi mi o wymianę tarcz i klocków przód Zafira jest z ABS-em chciałbym zrobić to samemu w garażu .Jakaś może instrukcja .

 

temat umieściłem w odpowiednim dziale.Pzdr./zbyszek670 /kic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawa banalnie prosta :?: . Na pewno musisz odkręcić koło. Potem odkręcasz bodajże dwie śruby trzymające zacisk hamulcowy. Jak zdejmiesz zacisk odkręcasz jedną srubkę torx trzymającą tarczę. Bierzesz młotek i pobijasz po tarczy do okoła aż sama spadnie. Mi nie chciały za bardzo zejść i w otwory szpilek psykałem WD-40 i kręciłem tarczą żeby WD się rozlało w środku. Wtedy poszło bez niczego. No a klocki to pikuś jeszcze większy. Zapamiętaj tylko jak na przednich założona jest sprężyna trzymająca klocek. POWODZENIA :wink:! A jak by coś to pisz na priv. Miesiąc temu wymieniałem wszystkie tarcze z klockami łącznie z czyszczeniem tłoczków i wymianą reperaturek. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Mam dla ciebie adres niemieckiej stronki Zafiry tam znajdziesz dużo podpowiedzi, jest tam dużo zdjęć na pewno ci pomoże.Oto adres: http://www.langzeittest.de/opel-zafira/ Z przodem to nie będzie kłopotów gorzej z tyłem bo tam jest ręczny i cylinderek należy wkręcać a tu wciskasz. tylko pamiętaj żeby przed wciskaniem cylinderków wybrać strzykawką płyn ze zbiorniczka płynu przy pompie hamulcowej. A jak możesz to powiedz jakiej firmy tarcze i klocki chcesz założyć? Pytam bo ja muszę wymienić tył w przyszłym tygodniu.

 

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 20:15 ]

Witam.

Miałem wymienić klocki i tarcze z tyłu ale po rozebraniu całości okazało się że tarcze jeszcze mogą zostać. Lewy tył zapiekł się w jarzmie i strasznie zjechało klocki pod kątem z jednej strony mam ok 9mm a z drugiej max 3mm, mówię tu o grubości na jednym klocku. I teraz moje pytanie jakiej firmy klocki kupić . Rozglądałem się po sklepach i mam mętlik. Poczytałem trochę forum i znalazłem wiele rad jeśli chodzi o klocki. Większość kolegów doradza droższe tzn w przedziale 120 - 150 zł. Natomiast w mojej miejscowości w jednym sklepie sprzedawca powiedział że większość mechaników którzy u niego się zaopatrują biorą polskie klocki firmy tomex. Co sądzicie o klockach tej firmy cena kompletu to 72zł i w komplecie są sprężynki a np TRW czy JURIDA są po około 150 zł i bez sprężyn.

Pomóżcie, doradźcie co zrobić, co kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności