Skocz do zawartości

Chodzi jak traktor, spadek mocy


Gość de_mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość de_mysza

Witam wszystkich....

Mam problem ze swoją Corsą B, a mianowicie jak jechałem wczoraj auto nagle zaczęło głośno chodzić i znacznie spadła moc silnika.... Werkot dobiega spod maski, wydobywający się dźwięk jest podobny do przepalonego tłumika, ale przy przepalonym tłumiku nie powinno być spadku mocy silnika.... Dziś jestem umówiony u mechanika, ale chciałem usłyszeć Wasze opinie.....

Serdecznie dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość de_mysza

Zaglądałem pod maskę ale niestety nic nie zauważyłem, a napisałem że wydobywa się spod maski żeby zasugerować że nie jest to dźwięk dobiegający spod auta (układ wydechowy) tylko przy silniki....

Trochę teraz czytałem na różnych forach i nie wiem czy czasami nie jest to wydmuchana uszczelka pod kolektorem wydechowym.... ale czy takie są objawy....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądanie zaglądaniem, a silnik chodził?

Akurat zapomniałem szklanej kuli, a nie chce mi się wypisywać stu mozliwych przyczyn traktora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość de_mysza

Silnik pracuje normalnie, nie ma żadnych drgań, szarpań itd... przy małych obrotach dźwięk traktora nie jest duży ale przy dodaniu gazu staje się bardzo głośny, dźwięk podobny do sportowego wydechu.... jechałem wczoraj kawałek do domu to odczuwalny spadek mocy, nie przyśpiesza jak wcześniej....

Tak jak pisałem wcześniej wydaje mi się że może to być coś z układem wydechowym.... ale chciałem się dowiedzieć czy takie objawy pasowałyby do tej usterki.

Ps. nie musisz się tak denerwować, nie jestem specjalistom w tej dziedzinie a chciałem uzyskać jedynie jakieś informacje, które naświetlą mi co może być zepsute....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem uzyskać jedynie jakieś informacje

, które naświetlą mi co może być zepsute....

nie chce mi się wypisywać stu mozliwych przyczyn traktora.

Tak cięzko posłuchać skąd dochodzi dźwięk?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość de_mysza

Uwierz mi ale starałem się nasłuchać skąd dochodzi ten dźwięk, ale niestety dokładnie nie mogę stwierdzić skąd on się wydobywa, jedyne co zaobserwowałem to że z okolic silnika, niestety nie miałem wczoraj czasu żeby dłużej się tym zająć bo była już późna pora a teraz jestem w pracy...

Nie wiem czemu Cię to drażni że chciałem się dowiedzieć co jest nie tak... wiem że ciężko jest coś określić jak się nie widzi mechanizmu, ale może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i mógłby mi pomóc... na pytania odpowiem, jak tylko będę znał odpowiedź, a jeżeli masz tylko wypisywać że nie jesteś wróżą i nie masz szklanej kuli, to lepiej się nie udzielaj bo nic konkretnego do tematu nie wnosisz.... nie każdy jest ekspertem w tej dziedzinie jak widocznie TY i dlatego korzystam z forum, chyba po to właśnie jest żeby coś się dowiedzieć, czegoś nauczyć... A Twoje podejście mnie już nuży... I tak jak pisałem wcześniej, nie musisz ze mną dyskutować jak moja niewiedza Cię tak drażni.... ktoś bardziej cierpliwy może się znajdzie...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia.

Ciężko powiedzieć z której części silnika/pod silnikiem dźwięk dochodzi?

To ja mam wypisywać wszystkie mozliwe warianty, bo musze??

A ty otworzysz maskę i nawet sie nie schylisz?;)?

Żeby cos dostać, trzeba od siebie też coś dać.

 

hehe, poszukaj innego wróżbity. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość de_mysza

Nikt Ci nie każe niczego wypisywać, to że odpowiadasz w tym wątku to jedynie Twoja dobra wola, ale widzę że lepiej się spinać niż coś konkretnego napisać....

Nie znam się na mechanice samochodowej i nie wiem czego to może być wina, ale wydaje mi się że nie jest problemem napisać przykładowo co mogło się popsuć, bo to co udało mi się zaobserwować napewno zawęża ilość możliwych usterek. Ale dla Ciebie widocznie jest problem napisać coś sensownego, lepiej się napinać.... I wątpię żebyś mógł w tym przypadku wymienić 100 możliwych usterek.... I prosiłbym żebyś nie udzielał się w tym wątku jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia, możliwe że jak Ty to nazwałeś znajdzie się jakiś "wróżbita" który może coś mi podpowie

Podsumowując objawy:

- głośny dźwięk przy dodawaniu gazu (podobny do sportowego wydechu), na wolnych obrotach bardziej hałaśliwy niż normalnie, ale nie znacznie

- dźwięk wydobywa się z okolic silnika (najprawdopodobniej przy kolektorze wydechowym)

- mniejsza moc silnika (przynajmniej takie mam wrażenie) jak kawałek jechałem starałem się nie męczyć go, możliwe że stąd takie wrażenie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności