Skocz do zawartości

Szyba-prawa strona -pasażer


Gość speedybike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość speedybike

Przy ponad 60km/h szumi/gwiżdże , w każdym bądź razie hałasuje mi szyba od strony pasażera.Sprawdziłem szybę od strony kierowcy i od pasażera.Ta od pasażera, ma jakby "luz" mogę nią lekko poruszyć gdy jest np.uchylona do połowy.Od strony kierowcy też delikatnie się rusza ale o wiele mniej.

Widać także że szyba nie dolega idealnie do uszczelki, i sadze że to jest powodem hałasu.

Teraz nie wiem, czy jest to wina uszczelki, ze taki luz jest ,czy to szyba się poluzowała?Jest jakaś regulacja samej szyby?Rozumiem że trzeba zdjąć tapicerkę, ale jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba nie posiada regulacji. Aby sprawdzi czy gwizd pochodzi właśnie z niej, naklej dookoła szyby szeroką taśmę izolacyjną i zrób próbną jazdę. To samo możesz zrobić z drzwiami lub przednią szybą jeśli gwizd nie ucichnie. Innego prostszego sposobu chyba nie znajdziesz na zlokalizowanie skąd gwiżdże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

Szyba nie posiada regulacji. Aby sprawdzi czy gwizd pochodzi właśnie z niej, naklej dookoła szyby szeroką taśmę izolacyjną i zrób próbną jazdę. To samo możesz zrobić z drzwiami lub przednią szybą jeśli gwizd nie ucichnie. Innego prostszego sposobu chyba nie znajdziesz na zlokalizowanie skąd gwiżdże.

Zakleilem,i przestało gwizdać.Zakleilem sam narożnik ,ten przy słupku.

Teraz co?uszczelka?gdzie kupic i jak wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę lepiej będzie zakupić nową. Zapytaj w sklepie gdzie zwykle się zaopatrujesz w części.

Wymiana nie jest skomplikowana. Wyciągasz starą i wciskasz nową. Przy wsuwaniu części uszczelki która chowa się wewnątrz drzwi, dobrze jest zmoczyć uszczelkę i prowadnice płynem do naczyń dla lepszego poślizgu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

Uszczelkę lepiej będzie zakupić nową. Zapytaj w sklepie gdzie zwykle się zaopatrujesz w części.

Wymiana nie jest skomplikowana. Wyciągasz starą i wciskasz nową. Przy wsuwaniu części uszczelki która chowa się wewnątrz drzwi, dobrze jest zmoczyć uszczelkę i prowadnice płynem do naczyń dla lepszego poślizgu.

Niestety , w "moim" sklepie takich uszczelek nie ma.Dostałem informację , że uszczelki są dostępne tylko w SERWISACH AUTORYZOWANYCH :o.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj.

U mnie też gwizdała szyba.

Ale nie przez uszczelkę.

Jakimś cudem poluzował mi sie mechanizm podnoszenia i sie skosił.

Wyglądało to tak, ze jak szyba była w górze, to na górze z tyłu szybyRobiła się na odcinku około 3cm mała szpara tak na 0,5mm.

Po regulacji szyba zaczęła normalnie się chować w uszczelce i gwizd ustał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

Poczekaj.

U mnie też gwizdała szyba.

Ale nie przez uszczelkę.

Jakimś cudem poluzował mi sie mechanizm podnoszenia i sie skosił.

Wyglądało to tak, ze jak szyba była w górze, to na górze z tyłu szybyRobiła się na odcinku około 3cm mała szpara tak na 0,5mm.

Po regulacji szyba zaczęła normalnie się chować w uszczelce i gwizd ustał.

Czyli ściągnąć tapicerkę (boczki) i regulacja?Rozumiem ze nie wymaga to specjalnych zdolności?:o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, spoko.

Tam są 2 śrubki na klucz 10mm , luzujesz i na zamknietej szybnie dokręcasz, ale szybę tak ustaw, żeby dobrze wchodziła w uszczelki.

Jak zdejmiesz tapicerke, to sam się szybko zorientujesz, jak to działa.

 

Jak nie bedziesz coś wiedział, to rób fotkę pomogę ci.

 

EDIT.

Ta regulacja jest na jednej prowadnicy krzyżaka, taki mały ceownik z 15cm długości.

 

EDIT

Tu szukaj

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności