Skocz do zawartości

Sprężarka klimy


Gość guniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Widzę że nasze asterki nie domagają z klimą i też zadam kilka pytań.

1-czy do wymiany cewki muszę sie jakos przygotować.naprawa u mechanika 350 zł ???

2-czy do odłączenia sprężarki muszę spuścić czynnik

3-cewka 100 zł (naprawa we własnym zakresie),używana sprężarka 100-200 zł ,mechanik do sprężarki 350 zł.co polecacie?

4-czy przy wymianie sprężarki trzeba spuszczać czynnik

chciałem się dostać do cewki ale utknąłem przy segerze-brak szczypiec.

Może sie zakończy tylko przy małym lutowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-czy do wymiany cewki muszę sie jakos przygotować.naprawa u mechanika 350 zł ???

całą sprężarkę z gwarancją 3 m-ce (używana) kupiłem za 50zł + wysyłka

działa wyśmienicie

 

2-czy do odłączenia sprężarki muszę spuścić czynnik

4-czy przy wymianie sprężarki trzeba spuszczać czynnik

a jak sobie wyobrażasz tego nie robić?

cały gaz ucieknie z układu jak rozszczelnisz przy kompresorze odkręcając przewody sztywne

 

3-cewka 100 zł (naprawa

we własnym zakresie),używana sprężarka 100-200 zł ,mechanik do sprężarki 350 zł.co polecacie?

nie wiem skąd te ceny

na allegro za 50-100zł da się kupić kompresor

wymiana samemu step by step:

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-wymiana-kompresora-klimatyzacji-vt1063.htm

 

nabicie z wcześniejszym sprawdzeniem szczelności płaciłem 180zł

wchodzi 925g czynnika chłodzącego R134a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

całą sprężarkę z gwarancją 3 m-ce (używana) kupiłem za 50zł + wysyłka

Gdzie masz takie ceny bo jak szukam to poniżej 250 zł nie ma. Podaj namiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod częstochową gość rozbiera angliki na części

u niego już kilka razy kupowałem

http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7827169

 

teraz zaczął sie sezon i nie ma sie co dziwić, że ceny nagle w góre idą - tak samo jest przecież z oponami, idzie lato drożeją letnie, idzie zima drożeją zimowe, a po sezonie ceny mocno spadają

swój kompresor kupowałem na przełomie listopada/grudnia ubiegłego roku - 50 kompresor + 40 kurier

wcześniej kupowałem u niego tylne wahacze wleczone po 50/sztuka, skrzynię biegów za 350 z gwarancją 6 m-cy, sprzegło hydrokinetyczne za 70zł

da sie z nim dogadać co do cen i sporo ponegocjować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że można jakoś wyciagnąć cewke i znajduje się tam bezpiecznik termiczny który lubi padać,moje pytanie; jak on wygląda i jakie ma wartości?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Doczytałem że można jakoś wyciagnąć cewke i znajduje się tam bezpiecznik termiczny który lubi padać,moje pytanie; jak on wygląda i jakie ma wartości?

Jak odkręcisz koło pasowe i wyciągniesz cewkę to na boku znajdziesz małe zgrubienie i tam jest wlutowany termik. Temperatura 180 st, jeżeli chodzi o prąd to chyba 4 lub 10 A.

 

Musisz zeskrobać ten plastik gdzie jest wtopiony termik i przylutować, następnie możesz zalepić czerwonym silikonem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności