Skocz do zawartości

sterownik klimatyzacji astra II 1,4


Gość kowrob

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć, gdzie w oplu astra II 1,4 2003r. może znajdowac sie sterownik od klimatyzacji i wentylacji. Nie ma go nad nadkolem z lewej strony ( z prawej tez sprawdzałem). nie ma go także w komorze silnika :| Nie załącza mi się wentylator przy uruchomieniu klimy. Wentylator załącza się na 3 i 4 ustawieniu pokrętła. Układ jest napełniony i wydaje mi się, że uszkodzony jest sterownik. mam drugi na sprawdzenie, ale niestety nie mogę go znaleźć. Pomocy !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załącza mi się wentylator przy uruchomieniu klimy. Wentylator załącza się na 3 i 4 ustawieniu pokrętła.

Niedosc ze nie podales o jaki wentylator sie rozchodzi to jeszcze z tej wypowiedzi wynika ze chyba byly jakies procenty jak to pisaleś. Co ci sie nie wlacza a co wlacza. Jaka masz klime manualna czy automatyczna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załącza mi się wentylator przy uruchomieniu klimy. Wentylator załącza się na 3 i 4 ustawieniu pokrętła.

Niedosc ze nie podales o jaki wentylator sie rozchodzi to jeszcze z tej wypowiedzi wynika ze chyba byly jakies procenty jak to pisaleś. Co ci sie nie wlacza a co wlacza. Jaka masz klime manualna czy automatyczna?

Procentów nie było, klimatyzację mam manualną, a jakbyś nie wiedział, to klima powinna załączyć się po przekręceniu nawiewu wentylatora (oczywiście wcześniej należy wcisną przycisk). Na ustawieniu 1 i 2 nie pracuje, ale to i tak nie zmnienia tematu, że nie wiem gdzie znaduje się sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest sterownikiem klimy oraz wiatrakow jednoczesnie i znajduje sie za lewa strona zderzaka przedniego na dole. Najlepiej sciagnac zderzak- tai duzy moduł na dwie wtyczki.

 

Jesli nie dziala klima na 0,1 oraz 2 biegu wiatraka kabiny tylko na 3 i 4 biegu wiatraka to bym szukal przyczyny w tym przelaczniku w panelu. Pryznajmniej na poczatek tam bym zajrzał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Jak ustawi się pokrętło szybkości nawiewu na "0" i włączy klimę to wentylator nawiewu się włączy - jest to zabezpieczenie przed oblodzeniem parownika. Tak więc w opisanym przypadku sterownik nie włączy klimy gdy uwalony jest rezystor dmuchawy.

 

Zobacz najpierw jak Wesoł Ci radził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawi się pokrętło szybkości nawiewu na "0" i włączy klimę to wentylator nawiewu się włączy - jest to zabezpieczenie przed oblodzeniem parownika. Tak więc w opisanym przypadku sterownik nie włączy klimy gdy uwalony jest rezystor dmuchawy.

 

Zobacz najpierw jak Wesoł Ci radził.

Zdemontowałem nadkole z jendnej drugiej strony i nie ma tam sterownika. Sprawdzę przełacznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak kolego zderzak tyle że to raczej nie jest wina sterownika wentylatorów tylko jak już Cię naprowadzili wesoł i Mariusz_760301 przełącznika dmuchawy, ja też bym od tego zaczął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności