Skocz do zawartości

problemy z elektryką opel calibra


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam potrzebuje jakiejs rady jak przekrece zaplon to nie ma zadnych kontrolek i jak odpale silnik to na wolnych obrotach tez nic łacznie z obrotomierzem dopiero po dodani gazu wszystko dziala ale żarzy sie kontrolka od ladowania

kiedys pomagalo otwarcie szuflady z bezpiecznikami a teraz juz nic nie pomaga i obrotomierz umarl na amen

PROSZE O POMOC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawdz pasek lub ewentualnie regulator napięcia bo wiem że jak coś sie stanie z regulatorem napiecia to w oplach liczniki lubią wariować w taki sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmmm, ja u siebie w Astrze mialem to samo :P Powdem tego stanu rzeczy bylo to, iz przy wyjmowaniu zegarow przez przypadek dotknalem do jakiejs metalowej czesci i po prostu przepalila sie sciezka na folii z tylu licznika :D Co mialem zrobic - lutownica w lapy i polaczylem drucikiem przepalona sciezke. Wszystko dziala jak nalezy. A objawy byly identyczne, jak u ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

miałem to samo w mojej calibrze którą kupiłem 3 tygodnie temu i okazało sie że za skrzynką bezpieczników jakiś mały kabelek mi robił spięcie wystarczyło go połączyć i porządnie zaizolowac kłopot z głowy :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

No własnie ja mam tak samo przekrecam w calibrze kluczyk na zapłon i nic sie nie swieci ani kontrolki ani wogule nie jest podswietlony licznik w dodatlku ostatnio podlazyłem CB i tez raz sie włacza a raz nie mozecie pomóc???obrotomierz tez nie działa nie wiem czemu nawet przy dodaniu gazu,co najlepsze CB włacza sie ale gdy juz jestem w "drodze" czyli jak jade ??!! szukam jakiejs madrej porady i mam nadzieje ze ja dostane http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif pozdrawiam i czekam na odpowiedz ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie mam problem z podświetleniem prawej strony licznika i przełączników te kontrolki mrugają sobie, do tego wskazówka temperatury nie pokazuje nic po prostu zero. Czy to może mieć związek z alternatorem? bo prawdopodobnie on hałasuje w silniku wydaje dźwięk jakby łożysko było wyjechane.Czy to coś innego może ktoś miał takie objawy? Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to prawa część licznika i wskazówki od paliwa i temperatury przyciski od podgrzewania szyby a podświetlenie zegara całkiem zgasło. Dodam jeszcze że ładowanie mam 14,4 v na wolnych obrotach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności