Skocz do zawartości

Mały problem z kontrolkami Corsa B 95'


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Micchaleq

Witam,

 

a więc tak na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem ani elektronikiem ani mechanikiem i jeżeli będzie konieczność pojade do warsztatu jednak wydaje mi się ze nie jest to zbyt wielka usterka.

 

Mianowicie, chciałem sobie podłączyć radio więc włożylem i wszystko ładnie grało, jednak radio nie weszło mi do końca i postanowiłem coś z tym zrobić.

Kable które wchodza do radia postanowiłem troche wyciągnąc by sięgnęły bardziej prawej strony by mogly się głębiej schować. No i prawie wszystko się udało do czasu aż chciałem wlączyć radio.

Niestety nie działało dodatkowo przy włącznieu zapłonu zawsze świeciły mi się kontrolki akumulatora, silnika ( ta żółta ) i pewnie jeszcze jakieś tylko teraz nie pamiętam.

 

Jeszcze jedne objawy przed momentem próbowałem poprostu sprawdzić błąd na moim 8 pinowym złączu , i co odziwo kontrolka akumulatora działała podczas gdy włączony był silnik oraz oleju no i hamulca ręcznego, dodatkowo kiedy włączyłem samochód i otwarlem drzwi to włączył się sygnał, że są otwarte drzwi, a wcześniej tak nie miałem.

Wyłączyłem samochó i wlaczyłem jeszcze raz i ponownie chciałem sprawdzić bład ale juz nie było zadnych kontrolek.

 

 

 

 

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co mogło sie stać i jak moge cokolwiek sprawdzić by to szybko naprawić?

 

Czy lepiej jechać do elektromechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Micchaleq

Ok udało się bezpiecznik był spalony, tak przy okazji mam jeszcze jedno pytanie ,

 

http://img203.imageshack.us/img203/8906/corsa017.jpg

 

mam takie zegary tylko ciekawi mnie ta górna lewa lampka , ponieważ wiem ze środkowa to drogowe ( długie ) , prawe to przeciwmgielne , a ta lewa nie mam pojęcia bo nie potrafie jej włączyć bądz nie działa czy ma ktoś na to rade i informacje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Micchaleq

Witam,

właśnie chodzi o to, że ja nie wiem jaki tam jest symbol, dałem przykłądowe zdjęcie z internetu by pokazać jak wyglądają moje zegary .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu jest kontrolka automatycznej skrzyni biegów (symbol literki s w kółku), świeci w przypadku:

- jazdy w trybie sportowym,

- awarii skrzyni (wtedy miga)

 

Nie masz automatu- nie masz żarówki w tym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności