Skocz do zawartości

Blokada przednich hamulców Corsa D


Rekomendowane odpowiedzi

WItam, jestem posiadaczką Corsy D z 2007 roku-sprowadzona zza granicy. Niestey nie moge jej uzytkowac ze wzgledu na blokujace sie przednie hamulce. Po kilku-kilkunastu minutach jazdy hamulce z przodu sie blokuja i nie jestem w stanie jechac dalej. Auto mialo wymienione klocki oraz przewody hamulcowe.Czy macie jakis pomysl co moze byc przyczyną?Czy miał ktos podobny przypadek?Moze to pompa?

 

Dzięki za wszelkie sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to może być to ale mój dziadek miał to samo w seicento. Pomogło czyszczenie całego układu. Wyszło 20 zł u mechanika no ale były też klocki oraz tarcze do wymiany bo trochę się zagrzały poza tym pierwszej świeżości nie były.. Jak coś pomogłem to super a jak nie to próbowałem :drunk:

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles wlasnie wczoraj dlubal chyba w corsie D albo AH i tez to bylo. Zapytam czy zwalczyl czy tez nie. Ale slyszalem ze stawiali na pompke hamulcowa. Się dowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corsa07

Dzieki jezeli sie dowiesz, czy to rzeczywiscie ta pompa to daj znac. U mnie wszystko bylo wymieniane i czyszczone, wiec to odpada. Jakbyscie mieli jeszcze jakies pomysly to dajcie znac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie też to jest.

 

Też mam już wymienione prawie wszystko w związku z hamulcami.

U mnie piszczy do tego....

 

Z sił opadłam, boję się jeździć, :idea:

panowie naprawiają, ja znowu do poprawki :?:

 

jeszcze to trzeba sprawdzić

 

http://daewoo.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=84113&sid=03199d8880039686afdcfdae7cf25cba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Identyczne objawy z tym że przednie koła blokują się po dłuższym postoju. Samochód po wymianie klocków, tarcz, wyczyszczone tłoczki hamulcowe i założone nowe gumki uszczelniające. Jeszcze u mechanika po dłuższym postoju zanim jeszcze ruszyłam hamulce były zaciśnietę. Zasugerowano że może to być pompa ABS lub pompa hamulcowa ale to już większe wydatki. Na razie jeździć i obserwować.

 

na stronie http://opel.dixi-car.pl/pytanie-corsa-d-hamulce.htm jest napisane że nalezy zacząć od demontażu klocków, tarcz, zacisków... później tłoczek. U mnie to już wszystko zostało wykonane a problem nadal jest.

 

Co zrobić?

 

Przebieg 50 000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Znalazłem takie wytłumaczenie na powyższe problemy:

 

Hamulce - Nagrzewają się, pomimo że pedał hamulca nie został wciśnięty
Modele: Silniki: Opcja:
Corsa-D 2007...2009 All 
Zażalenie: Tarcie hamulców, stale świecące światło hamowania, słaba praca silnika przy ruszaniu.
Przyczyna: Ruchowi łożyska pedału hamulca towarzyszy opór bloku pedału; pedał hamulca nie wraca całkowicie do swojego pierwotnego położenia.
Środki zaradcze:
należy sprawdzić pedał hamulca pod kątem
swobody ruchów. Pedał hamulca musi wracać do swojej pierwotnej
pozycji.
Wskazówka:

Pedał hamulca może nie wracać do swojej pierwotnej pozycji przy
podwyższonej temperaturze. Wówczas siła nacisku może nieustannie
oddziaływać na hydrauliczny układ hamulcowy, czego efektem będzie
tarcie hamulców oraz stale świecące światło hamulcowe. Tego typu
usterka występuje sporadycznie i jest rzadko powtarzalna.
W przypadku utrudnionego ruchu pedału lub zakleszczenia, w efekcie
czego nie jest możliwy powrót pedału do jego pierwotnej pozycji,
należy wymienić cały blok pedału.
Nasmarowanie bloku pedału hamulcowego nie jest rozwiązaniem
dostatecznym ani trwałym; nie wolno rozbierać na części bloku pedału
hamulcowego.
Wskazówka:

Nie jest wymagana wymiana elementów hydraulicznego układu hamulcowego

 

Powyżej zamieściłem wycinek z forum opla na którym to był poruszany dokładnie taki sam przypadek jak w Pana Corsie.

Wcześniej samochód z tą wadą fabryczną był .zaliczany do tzw akcji serwisowej opla ,Dotyczyła ona Opla Corsy D wyprodukowanej w Hiszpanii oraz Niemczech. Po telefonie do ASO OPEL , serwisant powiedział , że akcja obejmowała tylko modele z 2009 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności