Skocz do zawartości

Przednie łożysko Astra H , kombi 120 KM CDTI 1,9


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marco79

Witam koledzy. Dziś spotkałem sie z czymś co moim zdaniem trudno wytłumaczyć. Siadło w moim opelku łożysko przednie wiadomo z piastą. Zamówiłem w sklepie SKF na pięc śrub model i wszystko ok ale pisata nie pasuje. Nie zgodny rozstaw otworów na tylniej łopatce w której są trzy otworki. Dziwna sprawa bo to niby powinien być standard. Tym bardziej że łożysko orginał.

 

 

Nie dośc że musiałem oddać łożysko do sklepu to jeszcze skasowali mi za wymiane która się nie odbyła 60 zł. Ale to już mniejsze zło zastanawiam się tylko w czym tkwi problem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dostałeś od astry G lub vectry C ,bądź ktoś podmienił ją w pudełku. montowałem już parę piast i się zdażało że numer z pudełka był ok- adekwatny do danego modelu ale sama piasta nie pasowała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu też jest piasta razem z łożyskiem. i zamiast 3 otworów gwintowanych do przykręcenia ma 4 wystające szpilki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marco79

W komplecie były 3 szpilki do montażu. Nie pasował rozstaw na wewnętrznym skrzydle piasty. Na tym w którym sa trzy otwory. Reszta była ok.

 

[ Dodano: Wto Lip 06, 2010 14:20 ]

Koledzy wczoraj zamówiłem kolejne łożysko tej samej firmy katalogowo pasujące do mojego modelu OPLA. I co za zaskoczenie znowu rozstaw otworów nie pasuje. Przynajmniej za próbe wymiany nie zapłaciłem.

 

Zrezygnowany zadzwoniłem do ASO OPLA w Szczecinie a tam po nr VIN informacja że moedel łożyska do mojego auta w cenie 1622 zł. SZOK!!!

 

Ale się nie poddałem. Poszperałem w necie i znalazłem namiary do Firmy która zajmuje wyłącznie łożyskami , piastami itp. W rozmowie telefonicznej okazało sie że do mojego OPLA występują trzy rodzaje łożysk. Więc obskoczyłem dwa sklepy i w jednym udało sie znaleść w katalogach 3 różne rodzaje łożysk. Jedno wykluczyłem bo już próbowałem montować. Pozostały dwie możliwości. Dziś przyjadą dwa pozostałe łożyska. Jedno musi pasowac nie ma siły.

 

Dam znać poźniej które łożysko i z jakim numerem pasuje. Mam nadzieje że komuś przyda się ten temacik. Bo kupe czasu kosztowało rozwiązanie tego problemu. Ale przynajmniej nie musze płacić daniny w ASO.

 

[ Dodano: Wto Lip 06, 2010 14:23 ]

Zapomniałem dodać że łożyska zależą od modelu silnika :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że kolega ma pdobny problem do mojego. Bardzo ciekawy jestem rozwiązania. W tym modelu montowano kilka rodzajów łożysk ponieważ jedno miało wady tzn. szybko pękały piasty. Sam szukam łożyska od dłuższego czasu. Raz już zamówiłem ale okazało się, że nie pasuje. Żeby mieć pewność sciągnąłem katalog do Opla i po numerze nadwozia doszedłem, że numer łożyska jaki mnie interesuje to 16 03 841. Sprawdzałem cenę w serwisie - ponad 1600 zł. Na allegro pełno jest łożysk o numerze 16 03 254 ale one nie pasują do tego modelu. Jeden facet powiedział mi, że z tym łożyskiem będzie problem pod względem dostępności i ludzie stosują rozwiązanie - wymiana całej zwrotnicy. Chętnie dowiem się czy któreś łożysko z zamówionych przez ciebie bedzie pasować. Podaj numer oryginalnego łożyska lub numer nadwozia wtedy bedzie pewność, że problem u nas jest identyczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nr 16 03 841 Opel / 93188477 GM

dystrybutorzy podają zgodność na piastę Fag-a o nr 713644810

co nie zmienia faktu, iż koszt takowej to ponad połowa kwoty z podanej wcześniej

ale jest to dostępne od ręki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności