Skocz do zawartości

Problem z klimą


Gość drevena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość drevena

witam

mam "mały" problem z klimą w mojej asterce ( nie działa :wink: )

zaczało się to zaraz po tym jak mój wmienił głowicę (głowica z tigry).

mianowicie po wciśnięciu przycisku w ogóle się nie załącza:/

czym moze byc to spowodowane?? styki przy przycisku zaśniedziały?? czy pompa klimy padła??

czy można pompę podłączyc na krótko aby sprawdzic czy w ogóle działa??

jeśli tak to gdzie sa do niej podłączone przewody?? tak z góry ich nie widac:/

bezpieczniki pod kierownicą sprawdzone, wszystkie ok

z góry dzięki za odpowiedź

drevena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa bo się nie załącza, czy nie działa bo nie dmucha zimnym powietrzem. Jak to pierwsze to pewnie ci mechanik nie podpiął jakieś wtyczki. Jak drugie to jest za mało środka w instalacji. Ten układ nie jest szczelny i ucieka po pewnym czasie, ale to normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drevena

Nie działa bo się nie załącza, czy nie działa bo nie dmucha zimnym powietrzem. Jak to pierwsze to pewnie ci mechanik nie podpiął jakieś wtyczki. Jak drugie to jest za mało środka w instalacji. Ten układ nie jest szczelny i ucieka po pewnym czasie, ale to normalne.

w ogóle się nie załącza (zawsze było słychac jak się włącza) . podczas wymiany głowicy klima nie była nawet dotykana, nie było potrzeby.

klima była napełniana w tamtym roku więc jest mało prawdopodobne żeby przez rok wszystko uciekło:/

 

[ Dodano: Sob Lip 03, 2010 13:37 ]

najpierw jedz i sprawdz czy jest srodek chlodzacy...

mój

twoj kto?...

a potem to mozna gdybac... czy to czujnik czy kompresor, czy cos innego...

mój facet

 

ogólnie chcę uniknąc mechaników. szkoda kasy na rzeczy które w większości można zrobic w domu>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima była napełniana w tamtym roku więc jest mało prawdopodobne żeby przez rok wszystko uciekło:/

jesli jest szczelne to malo ale jak jest nieszczelnosc to juz wielce...

cos generalnie blokuje wlaczanie sie klimy, jakis czujnik - teraz trzeba krok po kroku dojsc ktory i z jakiego powodu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drevena

klima była napełniana w tamtym roku więc jest mało prawdopodobne żeby przez rok wszystko uciekło:/

jesli jest szczelne to malo ale jak jest nieszczelnosc to juz wielce...

cos generalnie blokuje wlaczanie sie klimy, jakis czujnik - teraz trzeba krok po kroku dojsc ktory i z jakiego powodu...

szczelne nie szczelne, chodzi mi o to jak podłączyc pompe klimy na krótko, aby przynajmniej welimonowac jakieś kabelki i przewody po drodze. wtedy będę wiedziała czy szukac nowej pompy czy bawic się z elektryką.

ktoś może wytłumaczyc (najlepiej zdjęcie) jak podłączyc pompe na krótko??

 

drevena

 

[ Dodano: Pon Lip 05, 2010 20:00 ]

A ja bym sie dalej upierał, że coś pod maską jest rozłączone.

tylko ze nic od klimy nie było ruszane (chyba że podciśnienia mają na nią jakiś wpływ {było z nimi troche zabawy :help: })

 

drevena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Po pierwsze jak włączysz sprężarkę na krótko przy odpalonym silniku a nie będzie czynnika w środku to grozi poważnym uszkodzeniu sprężarki a nawet jej zgonem, jedź niech sprawdzą czy jest gaz bo mógł zwiać przez sprężarkę bo pewnie nie była używana zimą a wtedy lubi zwiać bo dławica nie jest smarowna i się rozszczelniła to że była napełniana rok temu o niczym nie świadczy równie dobrze mogła polecieć chłodnica (zgnić) a tego nie musi byś widać :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drevena

Po pierwsze jak włączysz sprężarkę na krótko przy odpalonym silniku a nie będzie czynnika w środku to grozi poważnym uszkodzeniu sprężarki a nawet jej zgonem, jedź niech sprawdzą czy jest gaz bo mógł zwiać przez sprężarkę bo pewnie nie była używana zimą a wtedy lubi zwiać bo dławica nie jest smarowna i się rozszczelniła to że była napełniana rok temu o niczym nie świadczy równie dobrze mogła polecieć chłodnica (zgnić) a tego nie musi byś widać :wink:

ludzie czytac ze zrozumieniem, potrzebuje info, zdjęcie jak podłączyc sprężarke na krótko a nie gdzie i jak mógł uciec gaz;

chłodnica nowa. czynnik też jest. przed chwilą dla pewności sprawdzane. pod uwagę więc wchodzą tylko dwie rzeczy: gdzieś elektryka padła albo sprężarka się rozwaliła:/

 

drevena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Odepnij kostkę od sprężarki i jak masz jeden przewód podaj na niego +12 a jak 2 przewody to - i +12 z aku ale nie na włączonym silniku tylko na wyłączonym jak sprzęgło złapie to jest dobre, na wyłączonym siniku włącz klime i poszukaj presostatu zobacz czy dochodzi napięci do niego m

 

[ Dodano: Wto Lip 06, 2010 21:32 ]

Odepnij kostkę od sprężarki i jak masz jeden przewód podaj na niego +12 a jak 2 przewody to - i +12 z aku ale nie na włączonym silniku tylko na wyłączonym jak sprzęgło złapie to jest dobrze i masz coś z elektryką morze przekaźnik padł lub presostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności