Skocz do zawartości

Elektryczne szyby drzwi tylnich nie opuszczają się


Gość zbigsuch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbigsuch

Witam forumowiczów. Mam problem z szybami w tylnich drzwiach, nie reagują na sterowanie przyciskami. Szyby w przednich drzwiach działają. Dzięki za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli nie działa ze sterowania bezpośrednio z tylnych drzwi to zapewne pękły przewody między drzwiami a słupikem. Recepta odpiąć wtyczkę z drzwi, gumę ścisnąć tak żeby było widac poprzerywane przewody i polutować.

Sprawdź też bezpieczniki 15, 17, 20 one zabezpieczają obwody od elektryki okien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fangornn

Uspokuj się klego, nie szukaj żadnych kabli. Q...a masz blokadę dzwi dla dzieci i pasażerów z tyłu siedziących. Po swojej stronie masz między przełącznikami podłużny przełącznik i powinna świćić się czerwona dioda. Jeśli tak, to przełącz ją w poziomie do siebie, powinna się zaświćić na zielono i wtedy osoby siedziące z tyłu będą mogły opuszczać sobie szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość rafcik_er

Witam. Ja mam podobny problem w mojej Zafirze. Otóż nie działa prawa tylna szyba, nie opuszcza się, dodam że lewa tylna chodzi bez problemów. Do tego dochodzi problem z elektronicznym zamykaniem drzwi, prawe tylne nie działa a lewe tylne działa... co może być nie tak???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skalorek

Podepnę się pod ten temat z moim probleme - otóż od 3 dni lewa przednia szyba raz działa raz nie - tzn. podczas piątkowych upałów odsuwałem i zasuwałem kilka razy po rozpoczęciu jazdy, na zakończenie chciałem odsunąć i usłyszałem tylko leciutki trzask (jakby przy próbie zamknięcia zamkniętej szyby) - nie opuszcza się. Po 1 dniu w garażu szyba chodzi bez problemów, ale po zakończeniu jazdy i ponownej próbie opuszczenia. Bezpieczniki OK, nie wiem co może być przyczyną takiego kapryśnego zachowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rafcik_er jeśli nie działa tylko jedna strona to napewno masz pęknięte kable, lutownica w garść i po połączeniu przewodów będzie znów działać.

U mnie szyba przestała działać, a centralny zamykał z opóźnieniem tak z 0,5 s ale jak przestał się zamykać całkiem, lutowałem przewody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolego rafcik_er jeśli nie działa tylko jedna strona to napewno masz pęknięte kable, lutownica w garść i po połączeniu przewodów będzie znów działać.

 

KaMcio - ja ma podobny problem jak rafcik_er. Mi przestał działać tylne prawe drzwi (lewe ok) Szyba nie reaguje na przyciski i centralny też nie działa. Jeśli możesz to napisz dokładnie które to przewody i gdzie dokładnie sie znajdują.

 

P.S. A jak zdjąć tapicerkę żeby jej nie uszkodzić to już gdzieś indziej będę szukał :beer:

 

Z góry thx :beer:

 

P.S.2. (nie mylić z Play Station 2) Znalazłem Post , sprawdze czy to to i dam znać czy rozwiązałęm problem :D

 

A Więc Z Mojej Strony Temat Rozwiązany :beer: Kable W Wiązce W Drzwiach Mam Poprzerywane. Lutownica I Będzie Cacy :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable kolorowe, trudno się pomylić. Uważaj ż prądowymi żeby do karoserii nie dotknęły, wtedy popali bezpieczniki.

Najgorsze jest to że nie ma sposobu żeby zapobiec temu przełamywaniu kabli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Recepta odpiąć wtyczkę z drzwi

Czy da się to odpiąć bez zdejmowania tapicerki z drzwi? - próbowałem bez - ale jakoś mi nie szło - nie chcę na siłę bo boję się, że coś urwę...

Czy da się całą wiązkę odpiąć - również od strony karoserii - nie ukrywam, że wygodniej lutowałoby się w domu na stole...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerki nie ruszaj. Wtykę się wyciąga z drzwi, najpierw zabezpieczeie takie okrągły zatrzask, a potem wtyczka. Kable z karoserii wychodzą jako wiązka i zbyt wiele to ich u mnie się nie wyciągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności