Skocz do zawartości

Słaba Corsa b 1.2 silnik


Gość SopelTNW

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SopelTNW

Mam taki problem a mianowicie corsa jest słaba na 1,2 biegu tz. kiedy np dojezdzam do skrzyzowania redukuje na 2wójke i chce szybko skrecic to wtedy auto słabnie by nagle dostać kopa po 2 sekundach i jechac juz normalnie . Myslalem ze to od wadliwych kabli lub swiec wymienilem caly układ zapłonowy czyli ( kable ,swiece , kopółke , palec ) ale po 2 dniach znow to samo. wiec nie naprawilo to usterki. prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

poczyść wszystkie wężyki :)może czujnik położenia przepustnicy jest juz walnięty , na jedynce i dwójce auto ma tak jakby największą moc tzn jak naciśniesz na pedał gazu obroty szybko leca do góry jak chcesz dynamiczniej ruszyc 3-4-5 bieg to juz biegi du ustabilizowania szybkosci jazdy :PP przynajmniej ja tak mówię moze poprostu sprzegło ma już dosyc ?? naciskasz pedal one sie przez chwile slizga zalapie i auto dostaje kopa wówczas , ja tak mam ze na 1 biegu jak depne obroty leca do góry a auto muł , dam na 2 bieg i juz jest ok i tez mam wrazenie ze sprzeglo mi sie juz slizga bo łapie pod sam koniec , no ale ja jeżdzę spokojnie wiec mi to tam nie przeszkadza, po prostu dziecko na pokladzie :D wiec sprawdz sprzegło jak ci łapie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SopelTNW

nie to nie sprzegło :D bo sprzegiełko jest super podejrzewam ze auto jest zmulone miejskim trybem jazdy w korkach musze go odmulic na jakiejs trasie :D moze wtedy wszystko wruci do normy i sie wszystkie problemy skoncza :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

powiem ci ze moja corse przeciagnelem ostatnio na trasie :D i zaczela lepiej chodzic i spalanie spadlo :D ale zanim pojedziesz :D poczysc wszystkie elementy :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakie masz obroty przy tym starcie z 2?

Widzisz, ja mam 2,0 i na 2 biegu jak mu dam po całości, to tez mi sie zadusi z 1200 obrotów, ale jak złapie 1400, to nie ma mocnych.

Dlatego daję gaz stopniowo, szkoda opon.

Po to jest skrzynia biegów, żeby dopasować możliwości silnika do prędkości.

może sie toczysz 10 km/h i dlatego.

 

Komputerek też musi mieć czas na obliczenie składu spalin, TPS mu mówi, ze ma lać benzyne, bo przepustnica jest na maxa, a za chwile sonda mówi "Stop, nie tak dużo" i wtedy ci zaczyna jechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności