Skocz do zawartości

zbieżność a geometria- pytania corsa c


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie: Czy w corsie c ustawia się zbieżność w obu osiach, czy tylko w przedniej? Chodzi mi o to czy w ogóle jest możliwość ustawienia zbieżności w tylnich kołach? A kolejne pytanie to czym się różni wykonanie geometrii kół od zbieżności kół?? Pytania zadaję bo tylne opony mam „pościnane” od wewnętrznej strony ale nie wiem dlaczego bo takie były jak autko kupiłem – ale nie ściąga, nie piszczy, więc nie wiem dlaczego tak dziwnie to wygląda. Zamierzam kupić wszystkie opony nowe i nie wiem co mam robić w aucie geometrię czy zbieżność ( o ile jest miedzy tym jakaś różnica).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Zamierzam kupić wszystkie opony nowe i nie wiem co mam robić w aucie geometrię czy zbieżność ( o ile jest miedzy tym jakaś różnica).

Tak jest różnica w ustawieniu geometrii a zbieżności kół.W corsie C jest zamontowana z tylu belka skrętna-nie ustawisz geometrii.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr_freak

zbieżność ona wpływa na ścinanie opon, mają zeza rozbieżnego albo zbieżnego patrząc w poziomu gruntu i kierownica jest krzywa...

 

auta przednionapędowe powinny mieć zbieżność a tylniowce rozbieżność...

 

 

geometria to kąty. jakbyś miał auto bite i koła krzywo stały... efekt rozpłynięcia kół na boki wtedy wierci się mcpersona i ustawia kąty...

 

TYŁ zrobisz kąty i geometrie jak masz mcpersony i zkrętne zawieszenie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za udzielone odpowiedzi, ale nadal mam pewne wątpliwości, tak więc zadam kolejne pytania:

 

- co mam ustawić w samochodzie jeżeli obie opony z tyłu są „ścięte” od wewnętrznej strony? zbieżność czy geometrię? czy obie naraz?? jaka może być przyczyna takiego „ścinania”??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

co mam ustawić w samochodzie jeżeli obie opony z tyłu są „ścięte” od wewnętrznej strony? zbieżność czy geometrię? czy obie naraz?? jaka może być przyczyna takiego „ścinania”??

Tylko zbieżność.Geometrie ustawisz w zawieszeniu wielowahaczowym a corsa posiada belkę skrętną.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania zadaję bo tylne opony mam „pościnane” od wewnętrznej strony ale nie wiem dlaczego bo takie były jak autko kupiłem – ale nie ściąga, nie piszczy, więc nie wiem dlaczego tak dziwnie to wygląda.

A nie przyszła Ci do głowy myśl, że masz zjechane tylne opony, bo wcześniej jeździły one na przodzie a przy wymianie zostały założone na tył? Według mnie z tyłu jest wszystko OK bo nie widziałem, żeby w CC komuś tył zjechał opony a z kolei zabieg przekładania opon z przodu na tył to dość często spotykana rzecz... :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam wszystkich,

Mam podobny problem jak u góry, róznica polega na tym ze u mnie opony ząbkują od środka na belce z tyłu. Byłem na przeglądzie sprawdzili niby wszystko w porządku a opony ząbkują. W instrukcji napisali, że przy takich objawach samochód jest przeciążany ale nic tam nie ma gdzie te opony mają ząbkować. Gumiarz powiedział, że do wymiany amortyzatoty no i pewnie się zgadza samochód ma przejechanie 220 tysiecy km i nie było robione w nim nic. Na moje oko to te amortyzatory nie są jeszcze takie złe. Koła z tylu są lekko rozchylone ale jak jak w innych samochodach no i z tył nisko siedzi myśle ze sprężyny też by niedługo należało wymienić. Opony na wiosne założyłem sprawne a po przejechaniu kilku tysięcy były juz poząbkowene, niby nic tylko je słychąć jak wyją przy prędkośćiach 60-80km/h. Ciekawi mnie czy ktoś się spotkał z takim problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności