Skocz do zawartości

po obsłudze klimatyzacji - nie działa


Gość grzechuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechuuu

Witam wszystkich forumowiczów na wstepie chcialem powiedziec ze szukalem podobnego posta ale nie bylo identycznego dlatego zakladam nowy.

w czerwcu 2009 skonczyla sie klimatyzacja przestala dzialac chlodzila i tak coraz mniej i mniej i przestala chłodzic. nie ruszałem tego bo jakos nie bylo kasy dzisiaj pojechalem do mechanika który nie zajmuje sie klimami ale nabija je sprawdził szczelnosc nabil i wszystko jest ok ale klimatyzacja się nie włącza obroty wzrastaja jakby miala dzialac ale nie chłodzi, mechanik powiedzial ze sie nie zalacza sprawdzil i nie dochodzi prad. Moje pytanie czy to może byc bezpiecznik?? i gdzie w ogóle sa bezpieczniki od klimy dodam ze jest to Astra G 1998 1.6 16V mechanik powiedzial ze moze to byc zasniedziały przekaźnik i ze moze czyszczenie by pomogło i tutaj jest nastepne moje pytanie gdzie jest ten przekaźnik??

wie ktos moze jak zlokalizowac problem?? i jaki moze byc tego koszt?? prosze o szybkie podpowiedzi i z góry bardzo dziekuje pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Tylko w astrze 2.0 dtl . Chłodziła bardzo ładnie a potem coraz słabiej i słabiej aż ..... . Została nabita ponownie dzisiaj i nic silnik wzrasta delikatnie na obrotach i nic . Bezpieczniki w kabinie pod kierą sprawne . Wentylator sprawny co dalej nie wiem ...

może ktoś z was podpowie mnie i koledze co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Mam ten sam problem. Tylko w astrze 2.0 dtl . Chłodziła bardzo ładnie a potem coraz słabiej i słabiej aż ..... . Została nabita ponownie dzisiaj i nic silnik wzrasta delikatnie na obrotach i nic . Bezpieczniki w kabinie pod kierą sprawne .

Nic nie napisałeś ile czynnika brakowało i kiedy ostatni raz przeglądałeś klimę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuuu

czynnika było u mnie przed nabiciem 262g a po nabiciu mam 688gauto w polsce jest 5 lat ja mam je od trzech lat i z tego co mi wiadomo nic nie bylo tam ruszane a przeze mnie napewno pan od ktorego kupilem samochod powiedzial ze nie dobijal bo caly czas dzialala z gory dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bylo robione? Jak to nabita? Skoro nie bylo gazu to chyba musiala byc nieszczelnosc co nie. Tak to sobie mozesz nabijac co dwa dni i to nic nie da. Daj do pozadnego serwisu klim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuuu

maszyna odzyskala czynnik osuszyła zrobiła ta próżnie i pozniej sprawdzila szczelnosc i wykazała ze układ jest szczelny dobiła czynnik i sie nie zalacza. nie ma pradu. gdyby mnie bylo stac na konkretny serwis to bym dal od razu i by na miejscu sie to wyjasnilo a poprostu nie stac mnie:( i probuje zrobic to tanim kosztem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales czy jest przejscie na cewce kompresora? Na probe mozesz podac na ta cewke 12v i na pracujacym silniku powinna klima czaczac chlodzic. JEsli tak bedzie to trzeba szukac przyczyny gdzie indziej- elektryka/sterowanie itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670
grzechuuu, o klimatyzacje trzeba dbać jak o przeglądy samochodu, przynajmniej raz do roku lub raz na dwa lata (jak jest szczelna)podjedz do klimaciarza. Pzdr. , .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdź czujnik ciśnienia klimatyzacji, uszkodzony czujnik powoduje brak napięcia na cewce miałem ten sam problem wymieniłem czujnik i napięcie się pojawiło. Ten czujnik znajduje się nad osuszaczem przy chłodnicy od klimatyzacji zdemontujesz w łatwy sposób klucz 14 i czynnika chłodzącego nie ubędzie bo tam jest zaworek zabezpieczający, jak już wymienisz sprawdź czy jest napięcie na cewkę żarówka 12V, jeżeli będzie napięcie to masz do wymiany cewkę na sprzęgle od pompy klimatyzacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuuu

witam bylem u elektryka okazało sie ze jest to cewka elektromagnes na szczescie chlop wymienil mi ja nie demontujac sprężarki i gaz mi nie uciekl i wzial smieszne pieniadze za to trafil mi sie dobry elektromechanik i naprawde tani zapłaciłem za to 40 zlekstra dałem mu na krowe i chłop byl zadowolony ja tez:) pozdrawiam. Duszek zobacz czy u Ciebie nie jest ten sam problem . dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności