Skocz do zawartości

astra II 2.0 dtl - skąd ten problem?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

piter2204, poza tym zmień mechanika bo ciekaw jestem na jakiej podstawie stwierdził że egr jest ok a poza tym nie znał kodów błędu..... przy uszkodzonej świecy zapala się po odpaleniu zimego silnika kontrolka albo ten kluczyk albo check enegine w zależności od roku modelowego auta. I gaśnie po rozgrzaniu lub prze gazowaniu do około 3 tyś.A jak wywala błędy przy jeździe i przy ciepłym silniku to egr....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witam. Miałem podobny proble. Mam jeszcze do tego spaloną którąś świeczkę. Jak rano zapaliłem autko [shadow=orange]CHECK[/shadow] świecił się do momentu osiągnięcia przez silnik około 30oc. Potem gasła, [glow=red]lecz jak zatrzymałem się na światłach i postałem parę sekund to zapalała się[/glow] [shadow=orange]CHECK[/shadow] i świeciłą do zgaszenia silnika. Wyczytałem że przyczyną może być zawór EGR lub niedrożność jego połączeń.

Niedawno , z ciekawości, kupiłem dodatek do paliwa firmy "XERAMIC" - i problem zniknął. Po przejechaniu około 2 km, odniosłem wrażenie jakby silnik się obudził, a przynajmniej jego 10 koni ;] . Silnik pracuje ładniej, a co ważniejsze jest mocniejszy.

Polecam spróbować tego preparatu, nie kosztuje dożo bo w granicy 15 zeta, ale moze pomóc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR lub niedrożność jego połączeń.

hardware_net, Widzę ze zabrałeś sie od pierwszego postu za reklamę środka i wciskanie łatwowiernym tzw. kitu! Podaj mi przykład w jaki sposób ten środek dostaje sie do recyrkulacji aby go przeczyścić! . Myślę ze nie dostanę odpowiedzi ! Wiec ci odpowiem jezeli by olej napędowy dostawał sie do zaworu EGR i elektrozaworów to byłby to ewenement na skalę cudu! :( Nie mnie oceniać preparat pod względem czyszczenia wtryskiwaczy i mechanizmów pompy . Może i jest zalecany nawet przez GM do tego celu .tzn. zasilania!!. Ale nie ma nic wspólnego z podciśnieniem!! I elementami wykonawczymi czyli :::zaworami , turbiną elektrozaworami , serwem , pompa vac itp. ;] Ale może masz inną wiedzę na ten temat to chętnie sie coś dowiemy na ten temat .Ja bym go może kupił i calą zgrzewkę oby tylko mi naprawił EGR za kilkaset zł. Tylko podaj sposób użycia! Kąpać go ;] czy dawać pic na podciśnieniu :?:http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie wiem na jakiej zasadzie, diagnoza była zawór EGR - wlałem co wlałem i CHECK nie świeci - albo XERAMIC pomógł albo tak naciągają nas na koszty diagności - daj 4 stówki na nowy zawór a my ci coś tam wyczyścimy za 10 zł i kwita.

 

Wlałem - pomogło - to piszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem - pomogło - to piszę

hardware_net, sa tematy zapraszam do czytania o zaworach czyszczeniu itp. czym gdzie i jak!! Taki zawór można zniszczyć podczas czyszczenia .I wcale sie nie dziwie ze rachunki wystawiane za przetarty przewód lub najzwyklej wypadnięty! na poważne kwoty przez nie uczciwych mechaników . Ich motto klient z grubym portfelem to z cienką wiedzą o zagadnieniach mechaniki!! ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

panowie pomóżcie mi z moim problemem autko stało w garażu wcześniej wszystko ok super .Po 24 godzinach zapaliłem auto i jakieś na wolnych obrotach 10sekund zapala sie kontrolka z silnikiem sie zapala nic nie gazowałem tylko ruszyłem delikatnie na wolnych obrotach przejechałem z 10 metrów i zgasła i już w ogóle się nie zaświecała. Nie wiem może pojadę pod kompa ale czy wyjdzie jakis błąd skoro kontrolka gaśnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomson1, przekonuje mnie ze w ogóle nie czytasz tematów tylko piszesz i na tym koniec!! .A ten problem poruszany dzieśiątki razy !!I jutro będzie to samo!! Zapali sie i nowy temat!! :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czytam czytam może i mój błąd za nowy temat ale jest na forum wszystko porozrzucane że po przeczytaniu kilku tematów może się w głowie pomieszać .A co do usterki to została zlokalizowana metodą tzw.na krótko (kabel od + do świecy) jedna ze świec spalona może podpowiecie gdzie szukać tanich i dobrych świeczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności