Skocz do zawartości

Maty podgrzewające do lusterek.


Gość speedybike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość speedybike

Czy Astra F z 1994, ma już jakieś wyprowadzenia do podłączenia elektrycznych lusterek?

Chcę zakupić maty grzewcze, i jakby nie patrzeć , trzeba to jakoś podłączyć???

takie coś:

MATY GRZEWCZE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dokładnie takie same sobie kupiłem :(

Ja musiałem instalację ciągnąć, najprościej rozłącz złączkę na słupku i obadaj ile tam jest pinów, w golasie bedą tylko 2 na głośnik.

Pamiętaj o przekaźniku do lusterek. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

Pamiętaj o przekaźniku do lusterek. :?:

Tzn??

 

A poza tym ...jeśli będę miał "wyjście" na lusterka, to czym do będę włączał?Słyszałem ze jest to spięte z ogrzewaniem tylnej szyby, tyle ze mi to nie będzie za bardzo odpowiadało, bo w zimie, i jesieni dość często jeździmy z włączonym ogrzewaniem szyby, bo paruje .....A bez sensu mieć włączone lusterka cały czas:(

i jeszcze jedno, jak odkleiłeś samo lustro od obudowy?Nie pęknie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, że grzałki biorą trochę prądu i warto dać ten prąd przez przekaźnik, wtedy sterowanie(chyba wyłacznik szyby tylnej - tak ja mam) dajesz na cienkich kablach do przekaźnika, a od przekaźnika idą jakieś 0,75mm2 do lusterek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie chcesz miec wlaczonyhc caly czas to zrob odpowiednia instalacja sam i zaadapruj wlacznik z innego auta typowy na ogrzewanie lusterek

 

jak na przyklad ten

http://allegro.pl/item1158499582_przelacznik_lusterek_honda_civic_podgrzewanie.html

 

miejsce tez sie na nogeo gdzies znajdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

tzn, że grzałki biorą trochę prądu i warto dać ten prąd przez przekaźnik, wtedy sterowanie(chyba wyłacznik szyby tylnej - tak ja mam) dajesz na cienkich kablach do przekaźnika, a od przekaźnika idą jakieś 0,75mm2 do lusterek.

Jak sobie poradziłeś ze zdjęciem samego lusterka (odklejenie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jedno szklo miałem do wymiany, więc to potłukłem.

A drugie ktoś mądry skleił na distal, to tez się potłukło.....

Ale suszarką powinno pójść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość speedybike

a jak nie chcesz miec wlaczonyhc caly czas to zrob odpowiednia instalacja sam i zaadapruj wlacznik z innego auta typowy na ogrzewanie lusterek

 

jak na przyklad ten

http://allegro.pl/item1158499582_przelacznik_lusterek_honda_civic_podgrzewanie.html

 

miejsce tez sie na nogeo gdzies znajdzie

Mam włącznik on-off , do zamontowania w aucie.Czy mogę pod niego podpiąć zasilanie do lusterek?Tzn będzie poprowadzone zasilanie do przycisku, od np:radia i przyciskiem , będę sobie załączał ogrzewanie lusterek.Bezposrednio, bez przekaźnika....

Czy tak może być? Jesli tak, to calość, na jakiej grubości kabla pociągnąc? Na 0,75mm2 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności