Skocz do zawartości

Dzwiek przy skrecaniu kołami


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Wczesniej tego dzwieku nie bylo slychac teraz od niedawna zauwazylem ze slychac takie jakby pukniecie jak skrecam kolami dodam ze najczesciej jest to slychac jak wyjezdzam spod domu i skrecam wtedy kolami jak auto sie minimalnie toczy

Chociaz nie ukrywam ze w czasie ruszania gdzies spod swiatel skrecajac tez slysze ten dzwiek

A co to tego wentylatora to nic sie nie stanie silnikowi jak nie bedzie ostudzony tylko tak zostawiony??

Bo jeden niby fachowiec powiedzial mi ze moze cos sie stac uszczelka jezeli nie bedzie ostudzony silnik

 

A i powiedzcie mi ile jeszcze moga kosztowac przeguby jezeli juz bede je musial robic :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeden niby fachowiec powiedzial mi ze moze cos sie stac uszczelka jezeli nie bedzie ostudzony silnik

Jakby tak było, to opel by poprawił elektrykę wentylatora.

A z tym pukaniem przychodzi mi na myśl tylko sprężyna...

Któryś z elementów kolumny może już wymagać wymiany, może łożysko, może poducha, może może amortyzator.

Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja37

 

a jak myslsiz czy to moze byc przegub czy nie bardzo bo zawieszenie i tak mam zamiar wymieniac wiec jestem na to przygotowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja kupowałem przegub do takiej astry jak twoja(ten sam silnik) za 110 zł. firmy rouville. podobno takie w fabryce montowali. wentylatorem się nie przejmuj, u mnie tak samo jest. a mechanik to chciał kase wyciągnąć z twojej kieszeni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jezeli ten dzwiek wystepuje ci nawet przy skrecaniu kolami w miejscu to napewno nie przegup ty slyszysz bardziej takie piszczenie a przegub bardziej zgrzyta ale nie martw sie to tylko jakas guma obciera kumpel mial to samo w Corsie zrobil sam w garazu dowiem sie dokladnie co to za guma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam wiesz co ja37, jak ja mialem amory rozwalone to pukały mi tylko amory, lozyska tez mialem do wymiany i poduchy i przy skrecaniu nic nie slyszalem tylko jak wjezdzalem na dziury...moze byc lozysko nie mowie nie.. bardziej bym obstawiał lozysko niz poduche od amora...ale jak bym zobaczy ta gume od koncowki drazka......a co do wentylatora to moj ojciec w polonezie mial co takiego ze jak zgasil zaplon a mial wlaczony went to chodzil caly czas az sie schlodzilo wszystko u mnie w opolu asterce F to wentylator sie wylacza jak wylacze zaplon,w ksiazce serwisowej tez jest to napisane.. wiec zalecaja ze jak sie dojezdza i sie wlacza went to trzeba poczekaj jak sie wylaczy...i wtedy wylaczyc zaplon:)a chwyc maglownice reka na wysokosci amora ale przy silniku jeszcze i poruszaj ja moze tam sa jakies luzy?

 

jakiś czas było dobrze,ale znowu wracasz do recydywy z ortografią :wesoly: /zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm wasze posty nasuwaja mi taka mysl ze wymienie sprezyny i poduchy a tak zapytam poduchy w moim aucie maja lozysko w sobie prawda??Znaczy poducha i lozysko to jedna zespolona czesc ??

Jeszcze mysle nad zmiana koncowki stabilizatora na taka w metalowiej oprawce jak sa w passacie bo kumpel mi doradzil takie rozwiazanir jak peka wlasnie ta czesc a u mnie zdarzylo sie to juz dwa razy co o tym sadzicie

Wieczorem sprawdze jeszcze czy sa te luzy na maglownicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności