Skocz do zawartości

zbyt wysokie obroty silnika na biegu jałowym


Gość aldaron555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aldaron555

Witam!Wiem że jest tu sporo podobnych tematów,ale każdy jednak się czymś różni.

Niedawno wydałem całe oszczędności na astrę F z 97r. z LPG.Po kilku tyg. użytkowania zauważyłem że silnik na benzynie ma zbyt wysokie obroty ok 1500obr.,ale nie uniemożliwiało to jazdy, bo na LPG tego nie było.

Byłem u mechaniora.Ten podpiął kompa,ale żadnych błędów nie wyświetlało.Polecił mi wymianę silnika krokowego, jako że to na 90% jego wina.Po wymianie krokowca żadnej poprawy.

Dziś odpalilem auto, a obroty są tak wysokie że nie da się jezdzić.Nie mam obrotomierza,ale na ucho ponad 3000obr. (jęczy niesamowicie).Nie mam możliwości odpalania z gazu.Gdy odpalę na benzynie i chcę przełączyć na gaz, silnik momentalnie gaśnie.

Początkowo obroty były zbyt wysokie nie po każdym odpaleniu,ale działo się to loteryjnie i niezależnie od tego czy ciepły czy zimny był silnik.Teraz silnik wyje po każdym odpaleniu.

 

Wysokie obroty są raczej stałe,nie ma zjawiska falowania obrotów,ani dławienia,kontrolka check się nie zapala,więc to chyba nie lewe powietrze,ani krokowiec.Początkowo myślałem że padł czujnik temperatury do kompa i pracuje na ssaniu,ale aż tak wysoko jak dziś silnik chyba by się nie wkręcał, sam nie wiem...

 

Krucho z kasą na szpecjalistów, a auto potrzebne. :)

[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

mozesz sprawdzic stan przepustnicy

jesli jestes pewny czujnika temp i krokowca to sprawdz ich okablowanie

uklad dolotowy

 

 

moze sproboj zresetowac kompa odlaczajac klemy z aku na jakis czas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub coś z czujnikiem położenia przepustnicy

Właśnie, bardzo możliwe. Spróbuj zgasić motor jak wystąpią te wysokie obroty, naciśnij kilkakrotnie energicznie pedał gazu i odpal ponownie. Jak się poprawi to na bank TPS, zawsze też można go wymienić pasuje od Poldka 1,6 GLI. Przy walniętym TPS-ie powinien wyskakiwać błąd 22 lub 23.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

Po wymianie krokowca żadnej poprawy.

a na jaki wymieniałeś , bo jeśli na jakiś chiński szajs z allegro to jest duże prawdopodobieństwo, że ten nowy jest do dupy, załóż stary(daj nową uszczelkę) i zobacz czy coś się zmieni ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aldaron555

Nowy silniczek krokowy był kupiony w sklepie w moim mieście za 70pln.Jest to produkt koreański.Symbol taki sam jak na starym krokowcu.Ale sprawdzę jeszcze starego z nową uszczelką.

W tym tyg ma wpaść do mnie kolega,który ma opla z identycznym motorem.Będziemy zamieniać kolejno czujniki i części,które mogą być przyczyną wysokich obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka jałówka to zazwyczaj problem z układem dolotowym, także pod lupę idą poszczególne jego części: uszczelki, przepustnica, krokowy, TPS a także MAP i MAF. Jeśli jesteś pewien krokowca to moja rada i tak go pomierz miernikiem, poza tym sprawdż TPSa i wyczyść przepustnicę jeśli jest uwalona (wszystkie kanaliki dokładnie). Ponadto może sprawdzić czy klapa przepustnicy sama w sobie się nie przycina (chodź to raczej mało prawdopodobne ale nic nie kosztuje). Po czyszczeniu przepustnicy pamiętaj o wykonaniu adaptacji.

 

Jaki masz silnik u siebie (symbol)? Bo jeśli się okaże, że wszystkie czujniki pracują ok to zainteresuj się przepływką (btw w astrach f występował MAP ?) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Adrian1621

Witam

W moim opelku miałem taki sam problem. Jeździłem po mechanikach i każdy mówił co innego. Któregoś dnia zrobiło mi sie tak że maiłem bardzo wysokie obroty włożyłem pierwszy bieg zaciągnołem ręczny i powoli puszczałem sprzęgło. Powtórzyłem to kilka razy aż zbiłem obroty. Za każdym razem pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności