Skocz do zawartości

kierownica - poskrzypywanie


Rekomendowane odpowiedzi

kilka osob pisalo ze placilo 220 PLN, a jak szukalem orginalnego smaru to kosztowal pol roku temu 25E .

jak pisałem najpierw sprawdzenie zawieszenia bez informacji o EPSie, wiec może to dlatego, lub też sobota rano...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Info z pierwszej ręki.

Ja z upustem dostałem smar oryginalny za ok. 85zł.

Bez upustu koszt 99 z groszami.

Teraz jak go odbiorę to zabieram się za smarowanie.

 

Czemu przekładnia nadaje się do wymiany/regenerowania, jakie są objawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu przekładnia nadaje się do wymiany/regenerowania, jakie są objawy?

stuka....

Przy wyższej prędkości (minimum 60 km/h) jest ok, ale jak jadę wolniej to słychac stuki dochodzące z przodu (zwłaszcza przy bardzo wolnej jezdzie np po szutrowej nie rownej drodze), dodatkowo jak przejeżdzam przez progi zwalniające (jak koło idzie do góry), słychac metaliczne uderzenie...

Już znalazłem warsztat w katowicach zrobią regenerację za 750- 800 zł z robocizną i geometrą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do: marek_s1

Dzięki za opis, dzięki niemu uwinąłem się w 20min. Pomagas poszedł.

Czy wy też nie wykorzystaliście całej zawartości tubki ze smarem?

Mi weszło tak 1/2 do 3/5 objętości wnęki w wałku, rozsmarowałem po ściankach

wielo-klinu i założyłem, jak na razie świerszcz ustał. Niestety nie widać, ile zostało w tubce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,

czy ktoś może posiada tego pdf-a http://streibl.cz/meriva/Meriva_EPS_Chrasti.pdf ponieważ jest już niedostępny.

 

Meriva_EPS_Chrasti.pdf

Edytowane przez jazuu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to witam wszytskich serdecznie. Niedawno stałem się posiadaczem Merivy z 2003r 1.6. Dotychczas sprawowała się bez najmniejszego zarzutu. Niestety wczoraj wyłączył się nagle układ EPS. Po wyciągnięciu bezpiecznika i kilukrotnym odpaleniu i zgaszeniu auta problem zniknął, tzn zgasła lampka EPS i wróciło wspomaganie. Pozostały natomiast objawy cytowane poniżej.

Problem: Układ kierowniczy EPS - Odgłosy lekkiego stukania

Modele: Silniki: Opcja:

Meriva 2003... All

Zażalenie: Odgłosy przy ruchach kierownicy.

Przyczyna: Za mała ilość smaru na sprzęgle między modułem sterowania / EPS silnika a kolumną kierownicy.

Produkcja: Od stycznia 2005 zwiększona została ilość smaru na sprzęgle między modułem sterowania / ESP silnika a kolumną kierownicy.

Czy mogą one mieć związek z wyłączeniem się wspomagania? Dodam, że dziś zgodnie z tym co wyczytałem na forum zmierzyłem ładowanie akumulatora i wszystko jest OK(zresztą akumulator nówka sztuka ze stycznia tego roku). Zarówno na odpalonym silniku jak i w spoczynku. Co jeszcze poza akumulatorem mogło być przyczyną takich objawów ze strony EPS? Temperaturę otoczenia też wykluczam, bo jest raczej dość ciepło. :)

Edytowane przez bako73

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą one mieć związek z wyłączeniem się wspomagania? D

 

tak

 

ładowanie akumulatora

jakie wartości

Co jeszcze poza akumulatorem mogło być przyczyną takich objawów ze strony EPS?

 

maglownica, silnik się kończy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Użytkownik bako73 dnia 13 październik 2012 - 22:52 napisał

ładowanie akumulatora

jakie wartości

 

Wartości są następujące - na pracującym silniku, czyli działającym altku 14,2 a w spoczynkowe 12,3.

silnik się kończy

 

Podejrzewam jednak, że wina będzie leżała po stronie silnika, bo kiedy obracam kierownicę w lewą stronę to słychać takie grzechotanie (coś co przypomina rozpędzanie takiego zabawkowego samochodu z napędem na kółka zębate i sprężynę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności