Skocz do zawartości

kontrolka check engine - zafira 1999


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszytskich użytkowników opla. Mam pytanie, które powtarza się w wielu tematach ale brak w nich odpowiedzi na moje pytanie. Za co odpowiada paląca sie kontrolka check?Posiadam Zafirę 1.8 16V z 1999 roku (LPG - sekwencja), Od pewnego czasu zapala mi sie podczas jazdy wspomniana kontrolka. Byłem u elektryka, podłączył kompa i wyszło pięć błedów tj. nieprawidłowy kąt wyprzedzenia zapłaonu (cylindry 1-4) oraz ze padła sonda. Sondę wymieniłem i pojechałem na ponowną kontrolę. Nadal są błędy dotyczące nieprawidłowego kąta wyprzedzenia zapłonu i tym razem uszkodzenie czujnika spalania stukowego. Wymieniłem czujnik a check jak się palił tak sie pali. Zaznaczę że nie ma róznicy czy jadę na benzynie czy na gazie zapala sie po przejechaniu około 10-12 km pali sie przez okolo 5-8 km i znika. Zjawisko to pojawia się cylkicznie w zależności od długości trasy jaka pokonuję. Gdzie szukać przyczyny ciągłego zapalania się kontroli ? Na jednym z forum wyczytałem, że aby kontrolka check sie nie paliła (dla LPG) należy zaistalować emulator sondy. Co to takiego jest ten emulator oraz czy może on występować w instalacji sekwencyjnej? Pozdrawiam wszystkich i czekam na waszą pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check sygnalizuje uszkodzenie, lub nieprawidłową pracę czujników.

niestety nie znam się na sekwencji...ale błąd kąta wyprzedzenia zapłonu jest przez czujnik Halla, albo przez czujnik wału.Przy ich uszkodzeniu ECU wyprzedza maksymalnie zapłon, dlatego wyszedł czujnik detonacji, niepotrzebnie go wymieniałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za wskazówki ale to chyba nie to. Byłem dziś na kompie i wskazał natępujące błedy: 0325, 1326, 1327, 1328, 1329. Wyrażne wskazanie na nieprawidłowy kąt wyprzedzenia zapłaonu oraz na czujnik spalania stukowego. Ten ostatni wymieniłem jak już wspomniałem. Nadal nie wiem co z tym robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZwierz, zapłonu się nie reguluje.

Steruje nim komp, biorąc wiadomości właśnie z czujnika Halla i czujnika wału.masz więc 3 mozliwe usterki: komp, albo czujnik Halla, czy wału.

Widzisz, jednak czujnik detonacji też wyszedł w błędach, potwierdzając moje wcześniejsze pisanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a może zwyczajna "inspekcja" tj czas na zmianę oleju?

 

Dzisiaj pojechałem do warsztatu na diagnozę gotowy do wymiany zaworów EGR, a mechanik powiedział mi,że to tylko kwestia oleju...

Oprócz tego wyskoczyły co prawda 2 błędy 0659 (?? nie wiem co to to) i "nieprawdopodoby parametr czujnika ciśnienia powietrza".

Błędy został skasowane i nie pojawiły się już więcej.

I moc wróciła do Zafiry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Swirek,

 

Dzięki za pomysł ale olej, świece i filtry były zmienione w grudniu ubiegłego roku. Miesięcznie przejeżdżam około 800 km to chyba nie pora na takie zmiany.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

FENIX,

Gdzie jest zamontowany ten czujnik Halla ? Nie mam instrukcji obsługi do tego samochodu a na mechanice się nie znam więc mogę mieć problem z jego odnalezieniem.

Pozdrawiam :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności