Skocz do zawartości

Czujnik położenia wału korbowego


Gość mr.suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka dni temu odczytałem błąd z komputera. Z tego co zrozumiałem - auto nie wie/nie podaje informacji o prędkości. Osoba, która mi odczytała błędy wskazała na czujnik położenia wału. To by tłumaczyło fakt że dwa razy w poprzednim miesiącu auto jakby nie chciało odpalić, wszystko się "kręciło" ale nic z tego.

Szukałem w książce "Sam naprawiam" ale nic o tym nie znalazłem - jedynie o korbowodach. Czujnik kosztuje około 100 zł ale ponoć warto go najpierw przeczyścić - gdzie on się znajduje, macie jakiś poradnik. A może problem jest po innej stronie ?

 

Pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz numer błędu?

zdejmij prawe koło, przy kole pasowym zobaczysz czujnik.

Szczelina czujnik/koło pasowe ma być 1,2mm.

Nie zmieniałeś rozrządu niedawno?Bo jak za słabo koło dokrecone, to lubi się klin ściąć, koło się przesunie i oszukuje czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie zapisałem. Do zmierzę odległość, rozrząd był wymieniany w grudniu 2008 roku. Ten czujnik można delikatnie czymś umyć ? chodzi mi o ten fragment, który jest najbliżej koła pasowego. Od dwóch tygodni remontują moją ulicę i jak wyjeżdżam z podwórka to mam błoto, dziury i wertepy, może jest zabrudzony ? - czy gadam głupoty ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest zabrudzony ?

On na pewno jest zabrudzony ;)

U mnie swego czasu czujnik przypominał błotną kulę, trza było go przemyć co by nabrał kształtu czujnika wału ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaln1, rozumiem że pomogło ? czym to umyłeś ? można to ruszać, zdemontować i później bez problemu założyć w poprawnej odległości ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za info, faktycznie czujnik był brudny (piach, błoto) ale moim zdaniem nie był aż tak bardzo - chociaż problem nie występował nonstop.

 

Foto po wyczyszczeniu, pojeżdżę i zobaczymy jak to będzie :twisted:

 

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Wto Sie 10, 2010 22:15 ]

Panowie, dzisiaj znowu zaświecił się check engine. Co można jeszcze sprawdzić zrobić ? prędkościomierz zachowuje się normalnie ? macie jakiś pomysł ? :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro postaram się zobaczyć tą wtyczkę, dzisiaj nie miałem czasu :D czy ktoś jest mi w stanie udzielić odpowiedzi co "mechanik" miał na myśli że "auto nie wie ile jedzie"? jakie elementy można jeszcze zobaczyć ?

 

Dzisiaj odczytałem ponownie błąd i wyszło: 10 3 3 5 10 3

 

Z tego co pamiętam początkowa cyfra powinna być 12 u mnie jest 13. Sprawdzałem 4 razy, nie pomyliłem się. Może w tym silniku nie ma możliwości sprawdzenia błędów na "Drucik" ? Z góry dzięki za wszelką pomoc!

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności